Wpis z mikrobloga

Mirki bylem jakis czas temu u okulisty czy optyka XD i powiedzial mi że nosze złe soczewki - nosiłem miesięczne które było trzeba codziennie zdejmować, a powiedział mi, że takie soczewki można nosić max 8 godzin dziennie. Teraz szukam soczewek miesięcznych w których można nawet spać (takie mi zalecił (pomijając to, że odradził kupowanie ich przez internet)). Mimo, iż odradzał to i tak raczej je bede zamawial tylko jakie? Co możecie polecić?

Aaa jeszcze zalecił kupienie soczewek o 0.25 mocy niższej niż okulary, ponieważ soczewka znajduje się bliżej oka. Prawda to?

#okulary #soczewki #zdrowie #soczewkikontaktowe
  • 10
@tomekpoziomek: Zmień okulistę. Można nosić soczewki nawet 12 godzin dziennie. Kup dobre krople nawilżające np. Starazolin Hydrobalance (2x5ml). Możesz kupować soczewki przez internet, jeśli tylko znasz swoje parametry. Okulista Ci wciska kity, bo pewnie chce żebyś kupował u niej w salonie. Nie noś soczewek w nocy, wiadomo raz czy dwa w awaryjnej sytuacji można. Noszenie soczewek w nocy na dłuższą metę może spowodować, że wystąpi zespół suchego oka. Polecam Biofinity/ Air
@solusek Do czasu kiedy bylem u okulisty nosilem Bausch&Lomb softlens o innej mocy i przez okolo rok wada mi sie lekko powiekszyla, gdy nosilem te soczewki to okularow praktycznie nie uzywalem (soczewki od rana do wieczora), a jak juz mi sie zdazylo zalozyc to okulary byly o innej - mniejszej mocy. Właśnie wolałbym soczewki w ktorych moglbym spac i nawet jakby mi sie zapomnialo zdjac to bym sie nie martwil. Teraz nie
@tomekpoziomek: Ja wiem, że wygodnie się nosi jak nie trzeba zdejmować, ale jeśli zamierzasz zaprzyjaźnić się z soczewkami na dłużej to jednak polecam zdejmować na noc. Po kilku latach nabawisz się takich skutków ubocznych takiego noszenia, że będziesz musiał zrezygnować z soczewek na zawsze.
@solusek Ale ja zawsze staram sie zdejmować soczewki na noc, tylko pamietam sytulacje gdy budzilem sie w nocy z soczewka przylepiona do galki, wiec nawet jak mi sie zdarzy chce uniknac komplikacji.

A jak wyglada to u Ciebie? Masz mniejsze moce soczewek niz okularow?
@tomekpoziomek: to polecam Biofinity spałam w nich 2-3 razy i nie było problemów. Tylko potem przez cały następny dzień ich nie nosiłam, bo jednak nie byłoby to komfortowe. Ewentualnie wypróbuj tych nowości co Ci wypisałam. Z soczewkami jest tak, że mi będą odpowiadać takie, a Tobie inne. Musisz sam wypróbować i się przekonać co dla Twoich oczu będzie odpowiednie.

Tak, ale ja mam sporą wadę, więc różnica między okularami i soczewkami
@tomekpoziomek: Każde soczewki powinno zdejmować się do spania ale informacja o tych 8 godzinach nie jest prawdą. Długość noszenia wiąże się bardziej z warunkami noszenia (suchość powietrza itp) oraz indywidualnymi predyspozycjami. Jest różnica, pomiędzy mocami korekcji okularowej a korekcji soczewkami kontaktowymi - zazwyczaj jest to właśnie 0,25 dioptrii sferycznej jednak jest to szczegółowo ustalane podczas wykonywania badania przez okulistę / kontaktologa / optometrystę.