Wpis z mikrobloga

Witam Was Motomireczki. Nie bijcie, mam prośbę. Czy ktoś z Was już wstępnie na podstawie zdjęć zamieszczonych w aukcji potrafiłby ocenić, czy warto w ogóle jechać oglądać moto?
http://www.olx.pl/oferta/suzuki-sv-650n-naked-uklad-wydechowy-mivv-givi-barracuda-stan-idealny-CID5-IDhvzGR.html#ad4e7e09ef

Oraz czy jadąc motocyklem bez uprawnień (posiadam tylko kat.B) grozi mi jedynie mandat za brak kategorii - 300 zł, czy mogę mieć problemy z powrotem do domu na moto lub dalsze konsekwencje prawne? Oczywiście zakładając, że nikomu nie uczynię szkody. No i czy mogę otrzymać mandat za to samo wykroczenie kilkukrotnie w ciągu jednego dnia? Jestem tuż przed egzaminem na kat. A, jednak chciałbym jeszcze poćwiczyć parę godzin na placu manewrowym własnym moto.

#motocykle
  • 13
@Sleepwalker: Zasady są jasne – zatrzymają cię jadącego motocyklem, na który nie masz prawa jazdy - nie możesz wsiąść na ten motocykl i odjechać do domu. A to oznacza, że czymkolwiek byś nie jechał, musisz to pchać.

Chcesz ćwiczyć motocyklem na placyku ale nie możesz tym motocyklem jechać na plac bez posiadania uprawnień. Pewnie na przyczepkę i jazda na placyk. Tak?
Daleko nie mam na plac, poniosę ryzyko. Bardziej się martwię, czy bezproblemowo dojadę do domu, gdybym się zdecydował na zakup. Prawie 70 km, dlatego zastanawiam się, czy po za mandatem mógłbym bez dalszych konsekwencji poruszać się motocyklem.
@Sleepwalker: Nie będziesz mógł. A jeśli jednak wsiądziesz, to kolejne zatrzymanie też będzie skutkowało mandatem. I sam jestem ciekaw jak by zareagowali policjanci, widzący w systemie że kilkanaście minut wcześniej dostałeś mandat za brak prawka i zostałeś pouczony o tym że nie możesz jechać motorem :)
@Sleepwalker: ehh jak to jest że niektórym gościom marzącym o motocyklu #!$%@? i zamiast robić normalnie uprawnienia a potem motor to zaczynają na odwrót? Szczególnie plaga we wsiach i mniejszych miejscowościach gdzie dzieciaki po skończeniu 18 potrafią wywalić pierwszą kasę na moto oszukując samego siebie że niedługo zrobi uprawnienia. Potem bez nich wyjeżdża, zdarza się wypadek i nagle jest problem.
Mieszkam w dużym mieście, nie ryzykowałbym niepotrzebnie. Motocyklem chciałbym jedynie dojechać na teren prywatny OSK. I do czasu uzyskania uprawnień korzystałbym z niego tylko tam. Martwię się jedynie, że zanim uzyskam uprawnienia mógłbym stracić okazję na zakup czegoś przyzwoitego. Po za tym odejdzie mi opłacanie dodatkowych godzin jazd. Ale jednak spróbuję od razu podejść do egzaminu. Została mi ostatnia godzina w OSK. Dzięki za informacje.
@Sleepwalker: Myślę ze mandat to najmniejszy problem wystarczy chwila nieuwagi i możesz mieć problem z ubezpieczalnią i dużo większe koszty moim zdaniem bezpieczniej wynająć przyczepkę koszt to ok 100zl doba przeważnie mają najazdy i pasy w komplecie