Wpis z mikrobloga

  • 0
@Enricco Ta przesiadke masz napewno w Arabii Saudyjskiej? Czy Zjednoczone Emiraty Arabskie bo to wielka różnica.

Tak czy inaczej wątpię czy nawet gdyby to faktycznie była Saudi to trzeba się zakrywac - przecież to tylko tranzyt i nawet wizy nie trzeba itp. Ale w Saudi jeszcze nie byłem.
  • Odpowiedz
@sln7h: Przesiadkę będę miał w Dżudda (obok Mekki). Jak byłem w Iranie to w momencie lądowania wszystkie laski zakrywały już głowę i właśnie zastanawiam się czy w AS jest tak samo.
  • Odpowiedz
@sln7h: latam do KSA i ogolnie to jest dziwne, bo w jeddah widziałem kobiety w ogóle bez zakrytych włosów, na lotnisku nie wiem, bo tranzytu nie miałem
  • Odpowiedz
  • 0
@blinxdxb Jeddah ma trochę luźniejsze tradycje niż stolica.

@Enricco na lotnisku nie musisz mieć czarnej szmaty dla kobiet. Dopiero wyjeżdżając na miasto i chcąc chodzić po miejscach publicznych musiałbyś kombinować. Jak masz to lepiej ubrać - krzywdy nie zrobią (na lotnisku), ale mogą się gapić czy robić fotki.
  • Odpowiedz
@Enricco: W Jeddah nie powinno być problemu,
Choć ciekawe, że masz tam transfer, gdzie lecisz jeśli można wiedzieć?

Bo np. Jeśli Lufthansą do Etiopi to samolot tylko laduje w Jeddah na chwile i wysiadają ludzie dla których to docelowe miejsce a reszta czeka w samolocie na odlot.
Zapewne dużo "zachodnich" kobiet nie zobaczysz.
Głowy nie trzeba zakrywać, abaya też raczej nie jest
  • Odpowiedz