Wpis z mikrobloga

@Mageronik: @LowcaAndroidow: @noe_i_jego_arka: Teraz już sam nie wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chyba w takim razie uwarzę i sam się przekonam - mam tylko nadzieję, że nie będę musiał pierwszej warki wyrzucić z powodu żelaza :D
Czytam teraz piwo.org i browar.biz, dużo osób pisze że "Paaaaaaaaanie, żelazo będzie, kup nowy gar", ale jeszcze nie widziałem żeby ktoś rzeczywiście narzekał na żelazo w piwie spowodowane garem
  • Odpowiedz
@LowcaAndroidow: Mój kumpel robił całkiem niedawno w podobnie wyglądającym garze APĘ i waliło żelastwem aż miło. Sensowniej jest odpowiedzieć, że np. Ty w takim warzysz i gwoździa nie ma, niż cisnąć po kimś, bo ma inne zdanie niż Ty - brzmisz wtedy właśnie "hurr durr" i stąd moja reakcja. Peace.
@marafc: W tej sytuacji imo warz i sprawdzaj.
  • Odpowiedz
@marafc: wlej do tego garnka wrzątku kilka litrów, zostaw na 3-4 godziny. Zacieranie + gotowanie dłużej nie trwa. Po tym czasie zanurz palec w wodzie, rozetrzyj na nadgarstku i powąchaj. Jeśli nie pachnie żelazem to znaczy że i gotowe piwo pachnieć tak nie powinno.
  • Odpowiedz
Gwoździe nie biorą się z gotowania w takim garze tylko z fermentacji w zardzewiałych fermentorach i leżakowania w zardzewiałych zbiornikach. O ile mi wiadomo w piwowarstwie domowym takich rzeczy się nie używa :)
  • Odpowiedz
@noe_i_jego_arka: jeszcze Cię przymęczę ;) Wyczyściłem gar, ale wokół tych odprysków mam "rdzę" (choć nie wiem czy to rdza, jakieś czarne gówno :P), która po kontakcie z wodą (już czystą, w czasie gotowania wody w garze) po prostu miesza się z tą wodą. Mam też taki odprysk na pokrywce i tam widać to najlepiej - ta "rdza", czy co to tam jest, rozmazuje się po powierzchni nakrywki. Da się coś z
  • Odpowiedz
@marafc: rdza jest ruda nie czarna.ja mój garnek dobrze umyłem szczotka a potem zagotowalem z kwasem cytrynowym.
Słuchaj: według mnie garnek jest ok ale jak czujesz że go nie chcesz to nowy emaliowany kosztuje około 150 zł, majątek to nie jest.A jak czujesz że piwowarstwo to jest to, to idź w nierdzewne garnki.
Nie ma tego obecnego co na siłę trzymać.
  • Odpowiedz