Wpis z mikrobloga

ale oni nie odwołują się do żadnego komunistycznego dyktatora.


@Majk_: Czyli chcą stworzyć nowego?

Komunistyczne bajki są obecne na świecie grubo ponad sto lat, historia zawsze jest taka sama. Problemy społeczne, które wymagają rozwiązania - prosty patent na odgórne rozwiązanie tych problemów (wszystko zniesiemy ustawą lub damy pieniądze z państwowej kasy, tzn. zabierzemy je innym), gromadzenie poparcia, wygrana w wyborach lub jeszcze lepiej zamach stanu, wprowadzenie totalitaryzmu.

Komunizm faktycznie jest jak
  • Odpowiedz
@johny-kalesonny:

Czyli chcą stworzyć nowego?

To jest nieuzasadniona nadinterpretacja.
I btw, ja nie jest za Razem. Uważam, że ich program gospodarczy jest głupi, niech mi Balcerowicz w moim awatarze świadkiem.
  • Odpowiedz
@Majk_: Hej, ale ja nie miałem tego na myśli. Nie jestem głupkiem, który wszędzie szuka spisków komunistycznych. Uważam, że istnieją problemy społeczne, które wymagają rozwiązania, i czytałem wielokrotnie o problemie rozwarstwienia społecznego, który wpływa nawet na PKB, tego nie da się zignorować. Mój komentarz był w raczej ironiczny

Po prostu jestem ogromnym sceptykiem, jeśli chodzi o takie partie. Bo raz, że nie podoba mi się ich zbyt proste podejście do skomplikowanych
  • Odpowiedz
nowoczesny patriotyzm również ortografię i interpunkcję uznał za lewacką


@bcrf: przecież o tym już pisała W.Cz. "prof" Pawłowicz..
  • Odpowiedz
@WektorWlasny: a czyli w ten sposób się wypowiadają entuzjaści tejże partii, pozostawię to bez komentarza, bo słownictwo na poziomie żula przekreśla wszelką nić porozumienia
  • Odpowiedz
@Udowodnij_albo_zamilcz: za wikipedią:

ideologia społeczna (...) której celem jest utworzenie społeczeństwa pozbawionego ucisku i wyzysku klasowego, a więc społeczności opartej na wspólnej własności środków produkcji i równym podziale dóbr.


Z programu:

Uprościmy procedurę uzyskiwania zasiłku dla bezrobotnych. Przywrócimy zasiłki dla absolwentów.

wprowadzimy na jej miejsce powszechny zasiłek wychowawczy.

Podniesiemy znacząco kryterium dochodowe uprawniające do skorzystania z zasiłków rodzinnych.

Stworzymy nowe miejsca pracy w przemyśle.

stworzymy państwowe i samorządowe fundusze zalążkowe

wprowadzimy
  • Odpowiedz
Droga części komentujących.

Zupełnie nie macie pojęcia w temacie w którym się wypowiadacie, pokazujecie tylko jak mało wiecie i jeszcze czujecie z tego jakiś osobliwy rodzaj ignoranckiej dumy. To, że wy sobie coś w jakiś sposób nazywacie, to nie znaczy, że tak jest. Wykop to wyjątkowe miejsce, bo ludzie wprost lubią się popisywać swoją niewiedzą i głupotą.
  • Odpowiedz