Wpis z mikrobloga

#diy #chwalesie i trochę #spawanie
Jakiś czas temu zrobiłem swojemu różowemu takiego oto "low-poly" lisa na urodziny. :)

Najpierw zaprojektowałem całą bryłę w NX (zrzut w komentarzu). Potem wyeksportowałem elementy jako szkice, żeby wydrukować sobie szablony do odrysowania kształtów. Z 2mm arkusza blachy ze stali nierdzewnej wyciąłem wszystkie 11 elementów kątówką, wygładziłem im krawędzie szlifierką stołową i szczotką żeby nikogo nie pokaleczyć (bez tego nózkami można byłoby zabić :D ). Największy problem był ze spawaniem, bo elementy łączą się pod ostrymi kątami i trudno je było utrzymać w odpowiedniej pozycji bez ustalaczy, ale jakoś to wyszło. Spawy zostały potem wybielone, a powierzchnia całego lisa jeszcze przeszczotkowana i wypolerowana pastą do zębów.

Różowy strasznie szczęśliwy. Lis stoi teraz u niej w pokoju, na uszach trzyma jej biżuterię. Nie przewraca się mimo dużej głowy, bo cała ta blacha waży chyba z tonę. :D
Cezetus - #diy #chwalesie i trochę #spawanie
Jakiś czas temu zrobiłem swojemu różowe...

źródło: comment_y8GczdpUhvdPeacWsq1jFPqiaOul2q6u.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
@mx2: trochę tak :c blacha się poprzypalała przy spawaniu i nie sposób tego był doczyścić, a same spawy też nie teges trochę ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@morghul: mogę, jeśli masz jakieś CADowskie oprogramowanie. Z NXa moge to eksportować m.in. jako zwykły part, parasolid, IGES, STEP. Szablonów już nie mam.
  • Odpowiedz
@HPMA: przy wykonaniu zawsze trochę się zmienia projekt :p po co wycinać to wcięcie na głowę jak mogłem ją przyspawać na wierzchu i jest równie dobrze
  • Odpowiedz