Wpis z mikrobloga

Jak rozwiązujecie problem z niedziałającymi aplikacjami? To jest jakieś nieporozumienie, że zwolnienie pamięci powoduje wyłączenie wszystkiego, łącznie z budzikiem, a i tak wolnego RAM-u jest najwyżej 1,5-1,7 GB. SMS nie przyjdzie dopóki nie włączę aplikacji, messenger to samo, a nie ma żadnej opcji podtrzymania tych aplikacji przy życiu. Przecież tak się nie da funkcjonować, naprawdę nikomu to nie przeszkadza?!
Mam ten telefon od paru dni i póki co tylko się #!$%@?, bo cały czas z czymś jest problem. Nie rozumiem dlaczego to jest tutaj tak polecane.
#xiaomi #xiaomiredminote3 #redminote3pro #redminote3
  • 22
  • Odpowiedz
@Drogomir: nigdy mi budzika nie wyłączyło, smsy normalnie dostaję. messengera nie używam. no i rzadko używam kłódki o której mówi andrzej, jak już to tylko do endomondo. może masz coś #!$%@? w ustawieniach, jakieś oszczędzanie baterii czy coś. albo rom zmień, to zawsze pomaga ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@Andczej: o, dzięki, mam nadzieję że będzie działać, dziwne że nie ma tego w ustawieniach. A potrafisz wyjaśnić skąd ta pamięciożerność? Po zablokowaniu tych paru apek zostaje 1,3 GB RAM - to byłoby do przyjęcia dla telefonu z 2 GB, a nie tutaj... Trochę głupie, że poprzedni smartfon ogólnie miał 1 GB mniej, podtrzymywał więcej aplikacji non-stop, a wolnej pamięci miał tyle samo (lub więcej) :/
  • Odpowiedz
@Drogomir: cos #!$%@?, zwolnienie ramu ci budzik wylacza? funkcje zegara wbudowana w rom? No chyba ze uzywasz jakiejs fikusnej zew appki, ktorej przyoszczedziles baterie i reszte.
Ja nie mam na niczym klodek, jedyne co to w aplikacjach ktorych nie chce ubijac powylaczalem inteligentne oszczedzanie baterii.
Dzialaja hangouty, budzik normalnie dzwoni bez niczego, smsy/mms funkcjonuje, swype rowniez.
Albo cos namieszales, albo masz jakis syf nawgrywany ktory sieje po wszystkim.
  • Odpowiedz
  • 0
@kibellos: a używasz zamykania aplikacji dla zwolnienia pamięci? Każde normalne urządzenie wie, że niektórych rzeczy się po prostu nie zamyka, a xiaomi killuje wszystko. ROM najnowszy stable, nie będę się znowu męczył z wgrywaniem innego i testowaniem...

@PurpleHaze: no tak, mam do tego zewnętrzne aplikacje. W każdym telefonie tak miałem i żaden ich nie wyłączał. Ustawienie nowej aplikacji domyślnej np. do SMS powinno przenieść na nią wszystkie przywileje, nieprawdaż? W
  • Odpowiedz
@Drogomir: no oczywiście, że czyszczę ram. dość regularnie, taki nawyk ze starego fona gdzie z 1gb ramu musiałem sobie zwalniać te kilkadziesiąt mb żeby spotify mi nie ubijało :p coś masz nie tak ziomek, spróbuj jakiś hard reset może czy coś. ja mam jakieś xiaomi.eu z kwietnia w wersji dev i pięknie maszyna chodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@kibellos: no mam coś nie tak, np. na oryginalnym romie wskaźnik baterii pokazywał cały czas -2% xD nie rozumiem dlaczego banggood sprzedaje telefony z takim systemem. A ty możesz mieć inaczej, bo Xiaomi najwyraźniej lubi produkować dużo różnych sprzętów, nawet pod tą samą nazwą. Czy to inny rozmiar na Europę, czy dziwne różnice w baterii (widziałem opinie, że trzyma bardzo długo, jak i takie, że pada po 10h oszczędnego użytkowania).
W
  • Odpowiedz
@Drogomir: To jest linux, a nie windows... Zajęta pamięć oznacza używana pamięć, jeżeli coś wymaga więcej pamięci to andorid sobie ubije proces lub po prostu trochę przytnie innej aplikacji... Równie dobrze możesz mieć zajęte 90% i wszystko będzie działać bez problemów...
  • Odpowiedz
@Artrix: Nie wiem po co wspominasz o Windowsie, skoro ja porównuję sprzęty z Androidem i na jednym zajmował on 0,4 GB wliczając niezabijalne aplikacje, a tutaj zajmuje 1,5 GB po ubiciu budzika, Messengera i GO SMS. Po prostu nie rozumiem dlaczego tak jest i uważam, że skoro różnica jest tak wielka, to Xiaomi najwyraźniej robi coś źle.
  • Odpowiedz
@Drogomir: A ile miał poprzedni sprzęt ramu? 1GB? Zrozum, że ram jest po to, żeby go używać i im więcej linux go ma tym więcej będzie go wykorzystywał i nic się nie będzie marnować, do tego nie używany ram to zmarnowany ram...
  • Odpowiedz
@Drogomir: Asus to rzeczywiście wzór do naśladowania, szczególnie jak walą miliony nikomu niepotrzebnych aplikacji (na szczęście teraz dają tego nieco mniej). A tak na serio, to aplikacje, które potrzebujesz aby działały w tle dodaj do autostartu w panelu sterowania i załóż kłódkę.
  • Odpowiedz
  • 0
@cukru: kłódkę założyłem, ale niczego takiego, jak autostart, znaleźć nie mogę :| ale w sumie da się żyć, nie wyłączam telefonu zbyt często.
  • Odpowiedz
@Drogomir: Panel sterowania - uprawnienia - autostart. Ale ta funkcja to nie tylko uruchamianie ze startem systemu, to ogólnie wspomaga działanie w tle. Warto wrzucić do autostartu wszelkie widżety, odtwarzacze, komunikatory.
  • Odpowiedz