Wpis z mikrobloga

Jak zapewne część z Was wie Forbot również jest na Patronite ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pierwszy cel został niedawno osiągnięty! W związku z tym Patroni zadecydowali, co będzie tematem pierwszej recenzji. W tym miesiącu testuję dla Was kamery, które można podłączyć do Arduino! Śmiało można sugerować, co warto sprawdzić!

#forbot #elektronika #arduino
Forbot - Jak zapewne część z Was wie Forbot również jest na Patronite ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pi...

źródło: comment_krGTdb194b06Nfx8ZgAXhSR174HZMfAk.jpg

Pobierz
  • 10
@Forbot: To super, że są kamery, które DA SIĘ podłączyć do arduino. Tylko co dalej? Wysyłanie obrazu przez rs do kompa i cały 1 fps za przydrogawy sprzęt?
Serio, zamiast ciągle skupiać się co to jeszcze podłączyć do arduino zaprezentowalibyście jakieś fajne algorytmy do szybkiego sortowania czy jakiś wzorzec programowania czy coś takiego. Może jakiś wpis na temat jak sobie radzić ze zbudowaniem struktury programu/aplikacji. Albo jak obiektowo podejść do zbudowania
@WebSpider: akurat teraz tydzień mnie nie było, ale trochę już się bawiłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Produkt całkiem ok, tylko szukam dla niego teraz zastosowań ( ͡ ͜ʖ ͡)
@WebSpider: jak dobrze pójdzie to recenzja będzie w tym tygodniu.
Spoilerując... kamerki 10/10, tylko, że... nie mam pojęcia gdzie się mogą przydać, bo do tej pory nie znalazłem sensownego zastosowania dla takiego sprzętu, ale więcej w recenzji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Forbot: ja tak dopytuje bo mam zastosowanie ( ͡ ͜ʖ ͡)

Mam attiny które uruchamia mi co godzinę RPi, to robi fotkę i przez sieć GSM ją wrzuca na serwer, wyłącza się, attiny odcina zasilanie. Na akumulatorze 45Ah działa dłużej niż potrzebuję, ale chciałbym zrezygnować z RPi bo to strzelanie z armaty do wróbla. Wolałbym zrobić fotę i ją wysłać z pomocą samej atmegi.