Wpis z mikrobloga

Tak jakoś mnie ruszyło, żeby to napisać...
Każdy z Was zapewne ma w pamięci dwa wydarzenia. Wstępnie nie powiązane ze sobą i nieprzyjemne. Pierwsze wydarzenie to strzelanina w redakcji Charlie Hebdo sprawcami której byli Muzułmanie sprowokowani obraźliwymi karykaturami Mahometa.
Drugie wydarzenie to niedawne bardzo tragiczne trzęsienie ziemi we Włoszech.
Pamiętam jak po ataku na Charlie Hebdo miałem mieszane uczucia, choć moja ocena mocno skłaniała się ku temu, że po prostu zasłużyli sobie na to. Brutalne, ale tak to czułem. Cóż, jestem konserwatywny, nie podoba mi się napływ imigrantów i ich poczynania w Europie. Zdarza mi się zapędzić w słowach, ale uważam też, że jawne szydzenie z ich wiary, czy też z wiary innego człowieka jest po prostu żenujące.
Z drugiej strony zaczęto bronić wolności słowa, pojawiło się hasło "Je suis Charlie". Czy słusznie? Czy opluwanie godności drugiego człowieka to wolność? Czy gdzieś jest granica tej wolności i dobrego smaku? Dla lewicowej redakcji chyba nie...
Otóż wspomniana redakcja Charlie Hebdo po tragicznych wydarzeniach we Włoszech zamieściła poniższy rysunek.
Pozostawię to bez komentarza.

botul - Tak jakoś mnie ruszyło, żeby to napisać...
Każdy z Was zapewne ma w pamięci ...

źródło: comment_YR7d9MZFnpgQaDN85bYa0L1TbsrSGNuM.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
@botul:

Pamiętam jak po ataku na Charlie Hebdo miałem mieszane uczucia, choć moja ocena mocno skłaniała się ku temu, że po prostu zasłużyli sobie na to. Brutalne, ale tak to czułem


Nie tyle brutalne, co
  • Odpowiedz
@botul: Kim musi być drugi człowiek, który za obrażenie jego czy wyznawanych przez niego wartości jest w stanie odebrać komuś życie?
  • Odpowiedz
Ale kolego, to nie ja strzelałem.

strzelać nie strzelałeś ale trochę usprawiedliwiasz (albo wręcz popierasz)

choć moja ocena mocno skłaniała się ku temu, że po prostu zasłużyli sobie na to. Brutalne, ale tak to czułem.


@botul:
  • Odpowiedz
@botul:

Wracając do tematu, jak Ci się podoba "karykatura"?


Karykatura żenująca jak twoje poglądy, ale jakoś nie chce mi się zabijać ani ciebie, ani rysowników. Mordowanie za głupi obrazek - czy nawet wsadzanie do więzienia - to szaleństwo. Nikt nie każe tego oglądać, możesz nie kupować ich gazety.
  • Odpowiedz
@koroluk: Mi się wydaje że autor wątku po prostu #!$%@? to opisał. Ja nie uważam że to dobrze że terroryści ich odstrzelili i jestem za tym żeby można było publikować co się chce i jak się chce. Tyle że robienie z tych ludzi męczenników wolności słowa jest po prostu śmieszne, żałosne i niesmaczne.

W przypadku tych gości z Charlie Hebdo jest to po prostu głupie. Jakby jakiś Blood&Honour pojechał do
  • Odpowiedz
@koroluk: Widzę, że zawsze przeciągniesz sprawę pod wolność słowa, za nic mając honor i godność drugiej osoby.
Cóż mogę powiedzieć - ciekaw jestem, jak byś się zachował, gdyby to tak z Ciebie, lub Twojej rodziny toczono publicznie bekę. Taką solidną szyderę.
I nie chodzi mi o to, że miałbyś zabijać, ot przyjmijmy, że bijatyka też jest zezwierzęceniem...
  • Odpowiedz
@botul: Jakby ktoś w gazecie szydził ze mnie lub mojej rodziny, tobym tupnął nogą ze złości. Mordowanie nie przyszłoby mi do głowy. Bicie też nie.

W sumie nie muszę sobie tego wyobrażać, mam bardzo sławną kuzynkę, tabloidy z niej cisną bekę jak głupie. No i co? No i nic.
  • Odpowiedz
@botul: Ta gazeta wywołuje skandale bo się nie sprzedaje, chodzi teoria i to całkiem logicznie uzasadniona że atak na redakcje nigdy nie miał miejsca. Szum jednak podwyższył nakłady.
  • Odpowiedz
@koroluk: Pełna wolność zgoda , ale i odpowiedzialność za nią . Jeśli obrazisz kogoś licz się z konsekwencją że wyśle cie do sądu lub bardziej radykalni cie wysadzą .
Inna kwestia to muzułmanie ich kultura pozwalająca na ślub z nieletnią (u nas pedofilia) lub bicie kobiet czy gwałt dla nie muzułmankach czy sztyletowanie za jedzenie szynki z pizzą lub żebranie na zasiłek . No cóż oni muszą się dostosować albo
  • Odpowiedz
@Kacpikrys: bycie gejem - ok, ale licz się z konsekwencjami, że cię zabiją; inne poglądy? - spoko, możesz je głosić, demonstrować, organizować marsze, ale licz się z tym, że cię pobiją i podpalą dom... etc etc
(to nie jest usprawiedliwianie morderstwa ofc!!)
  • Odpowiedz