Wpis z mikrobloga

HALO HALO SPECE OD PC! Hejka, jest moze na sali jakis dobry informatyk, badz ktos dobrze znajacy sie na laptopach? Potrzebuje na gwalt lapka do szkoly, co sugerujecie? Co chwile doradza mi kazdy co innego, a ja sie gubie... Czy ktos z Was mialby 5 minut i bylby mi w stanie powiedziec, czy moja wizja nt. takiego lapka jest chociaz troche na wlasciwych torach? Ogolnie postanowilam, ze pokieruje sie nastepujacymi technicznymi danymi i poszukam czegos co jest wyposazone w:

- procesor intel i5,
- grafika Intel HD Graphics 5500 lub 520 i wyzej,
- dysk 128Gb, SSD
- wielkosc ekranu od 15,6'' do ok. 17''
- 3 lata ma wytrzymac, najlepiej na rok, dwa gwarancja
- cena 500-700eur (2000 - 2800 PLN)

Jeszcze mam kilka pytanek, mianowicie:

Jezeli chcialabym od czasu do czasu (tak raz na ruski rok) pograc sobie w mmo prg (LC, nie jest to jakis masakrator raczej dla pc) to czy laptop z takimi parametrami tak te wyzej przeze mnie wymienione, da sobie rade z takim wyzwaniem?

Lenovo - szajs czy mozna zaryzykowac?
Fujitsu - z nizszej polki zakup razem z Toshiba?
HP, Acer - polecacie?
Asus - jeden z lepszych, porownujac do Acera, Lenovo?

Z gory dziekuje za odpowiedzi jakiekolwiek, jakiekolwiek rady i sle calusy wszystkim fajnym mirkom i mirabelkom :*

#pomocy #informatyka #komputery #laptopy #szukamlaptopa
  • 19
  • Odpowiedz
@Maremoni: Do tej pory znazazlam kilka takich w miare i kilka mi polecano. Z Lenovo, Asusa, Hp i Fujitsu. Tylko nie wiem, ktore warte wydania pieniedzy i robienia sobie nadziei, ze 3 lata pociagnie chociaz w miare :D
  • Odpowiedz
@Maremoni: #pustulkowelaptopy ale wykopki zepsuły ten tag więc nie wiem czy coś znajdziesz ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Jeżeli chcesz od czasu do czasu w coś grać, to unikaj grafiki Intela. Celuj w coś co ma Intela + Nvidie.
128GB jak na jedyny dysk w laptopie to strasznie mało. Trochę złota więcej i masz 250GB, gdzie już powinno być lepiej.
17 calowe laptopy to krowy
  • Odpowiedz
@binerek: Wlasnie co do rozdzielczosci mialam jeszcze miale watpliwosci, ale chyba zaczynam dochodzic powoli do wniosku, ze najlepsza opcja bedzie tak jak mowisz 1920 x 1080. Gdzies cos mi przed oczami sie przewinelo posiadajace Intela + Nvidie... Sprobuje sie do tego dokopac :D
  • Odpowiedz
@Maremoni: bież 17 - i tak się już lapów na uczelnie nie nosi gdy ma się smartphone`a
Spokojnie wystarczy i3 + grafika (nie wierzę w zintegrowaną)
Ale poza tym wszystkim - jak znajdziesz Della to kup Della
  • Odpowiedz
@rekt: @Bialy_Mis: @binerek: @gwynebleid: @nocneszczury: @#!$%@?: @peyote1232: Przepraszam, ze mam czelnosc wolac i marnowac wasz cenny czas na taka beznadziejna wiadomosc, ale postanowilam sie z Wami podzielic faktem, ze kupilam sobie laptopa srednio wydajnego, ale budzetowo lekkiego i do moich potrzeb (glownie szkola) w sam raz.

Zakupiony zostal Asus E403SA.

Dajcie jeszcze jakas recenzje :D
  • Odpowiedz