Wpis z mikrobloga

#krakow #hdk #krwiodawstwo
Mirki z Krakowa i okolic. W przyszłym tygodniu, 3 września (sobota), w Łagiewnikach jest pielgrzymka krwiodawców. Uroczystości kościelne itd swoją drogą, ale dla tych którzy nie są tym zainteresowani, całkiem obok, nie zakłócając uroczystości można sobie podejść i w godzinach 8:00-15:00 oddać krew w autobusie. Dla mnie to była ciekawostka, bo nigdy nie oddawałem w autobusie, więc wybrałem się, a teraz już jadę trzeci raz. Dojechałem akurat w połowie mszy, ale autokary stoją tak, że nie przeszkadza się uroczystościom. Po oddaniu można pospacerować, w fajnym miejscu, a koło południa jest super wojskowa grochówka. Ostatnio była jedna z lepszych jakie jadłem. Nie pamiętam jakie były upominki dla krwiodawców (poza standardowymi czekoladami), ale ostatnio też losowali wśród tych którzy oddali, kilka zegarków casio, więc trochę #cebuladeals (nie mam pojęcia czy coś będzie w tym roku) . Minus jest taki że nie można się alkoholizować aż dwa dni przed oddaniem, ale chyba wytrzymacie ʕʔ

Pobierz W.....r - #kraków #hdk #krwiodawstwo
Mirki z Krakowa i okolic. W przyszłym tygodniu,...
źródło: comment_Uy872L0cBUJAqCDy2y0GzrLwoBf6ec5g.jpg
  • 8
@AdrianV91: nie ma chyba grup mało przydatnych, jeśli jest bardzo popularna w społeczeństwie, to także w szpitalach jest dużo ludzi którzy tę grupę mają i potrzebują krwi. W lecie zawsze brakuje. Z tydzień temu nawet dostałem smsa z regionalnego centrum, że mają niskie zapasy i proszą żeby przyjść, ale już zdecydowałem się na pielgrzymkę.
Przypomniałem sobie, rozdawali też karnety na wyciąg narciarski w konikach (chyba w Gorcach). I oczywiście nigdzie nie
@Wielki_Atraktor: skąd info o 2 dniach bez alkoholu? U mnie jest zawsze 24h, ale ogólnie chodzi o to, żeby we krwi nie było promili, więc po weselu to przez dwa dni nie pójdę, ale po jednym piwie spokojnie można na drugi dzień.
@wajdzik: Tak jest napisane na dole kartki której zdjęcie wrzuciłem. Chociaż na ankietach w centrum krwiodawstwa też jest teraz 24h. Dawniej było więcej, chyba nawet 3 dni, ale może za dużo studentów odpadało ( ͡º ͜ʖ͡º) i od kilku lat jest 24h.
Może chodzi o tych co w piątek ostro "grilowali" ze szwagrem, a w sobotę w południe stwierdziliby, że to już prawie 24h i można