Wpis z mikrobloga

Czy jest jakiś specyfik który pozwoli uszczelnić połączenie rur od zewnątrz? Mam taką sytuację, że za wanną mam rurę która przyłączona jest do węża idącego do baterii, połączenie jednak się „poci” - mało, bo mało, ale jednak od czasu do czasu kapnie kropla.

Problem jest taki, że nie ma tam zupełnie miejsca na manewrowanie kluczem. Między wanną a ścianą jest około 8 cm. Klucz się po prostu nie mieści i jedyne co można zrobić to dokręcić śrubę na tyle mocno na ile się da, trzymając klucz pionowo względem nakrętki.

Nie było też możliwości by uszczelnić gwint taśmą teflonową, ledwo mieści się tam ręka. Niby nie ma powodu do obaw, bo sytuacja jest jaka jest, ale stabilna, no ale jednak wolałbym spać spokojnie.

#diy #majsterkowanie #zrobtosam #hydraulika
  • 12
@spontan1: @FuriousViking: Loctite wygląda obiecująco, ciekaw jestem tylko czy pokona barierę z wody :) Żywicę i włókno szklane mam - to też dobry pomysł.

Problem jest jednak jeszcze jeden - nie mogę zakręcić wody całkowicie, bo nawet jak zablokuję zawór główny, to ciśnienie w rurach jest wysokie. Także będę to musiał próbować zakleić na mokro…
@dGustator: usunać korozję i spurchliny za pomocą szczotki drucianej (najlepiej na obrptowym narzędziu). Odtluścić (umyć) rozpuszczalnikiem/alkoholem. Użyć porządnej pasty epoksydowej (2-s) na przykład milliputa y-g (ok 15zl za 112g). Nalożyc ściśle do nieszczelności, ze sporym naddatkiem. Zakręć wodę bo może się przecianać przez schnący epoksyd (a na pewno utowrzy "bańkę" w tworzonej oponie. Przy pewnej starannosci (zwlaszcza w przygotowaniu podłoża) taka "prowizorka" przeżyje rury. Te pasty z reguły nie kleją się