Wpis z mikrobloga

#xiaomi #miui #mi5

Cześć! Chcę wgrać na Mi5 rom MIUI Polska, ale mam pewne problemy. Mam zgodę na odblokowanie bootloadera, jednak kiedy próbuję go odblokować, to operacja staje na 50% z tekstem "Couldn't verify your device". Gdzieś wyczytałem, że bootloader odblokuję tylko na dev romie, jednak mam problem ze znalezieniem jakiegoś dobrego poradnika. Potrzebuję China dev czy global dev, skąd go ściągnę i jak #!$%@?ę? Mógłby ktoś mi pomóc, albo podrzucić jakiś przejrzysty poradnik? Gdzie nie szukam, to tylko dużo odnośników i żadnej jednoznacznej odpowiedzi. Do tej pory dużo bawiłem się romami na LG G2, ale Xiaomi mnie chyba przerasta.
  • 17
  • Odpowiedz
@torrat: jaką masz wersję softu ? ja dostałem mi5 z fake'owym softem i trzeba się z tym sporo pobawić. Na forum xiaomi jest masa tutoriali. Daj znać jaki to soft, to coś podrzucę :)
  • Odpowiedz
@torrat:

Podstawowy tutorial z miuipolska - pewnie na nim bazowałeś

https://miuipolska.pl/instalacja-miuipolskaxiaomi-eu-multilang-dla-mi5/

Jak są problemy z weryfikacją, to spróbuj z ustawionym VPN
http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=259525&page=5#pid4901122

Jak później będziesz miał problemy, to odezwij się, ale kolejny krok w razie niepowodzenia, to ściągnięcie dev romu, wrzucenie go na telefon i wybranie romu manualnie w Update na telefonie i następnie kolejna próba odblokowania bootloader'a.
  • Odpowiedz
@siteeng: No właśnie ściągam dev rom już od blisko dwóch godzin. Robiłem to, co w tych poradnikach, łącznie z VPN i za każdym razem odblokowanie bootloadera staje na 50% i couldn't verify your device. Na stronie miui w zakładce find device normalnie go widzi. W necie piszą, że trzeba spróbować na dev romie, ale to już pewnie dzisiaj nie da rady.
  • Odpowiedz
@sakson: @siteeng: @StubbornFoks:

Dziękuję wszystkim za pomoc! :)

Zainstalowanie dev china pozwoliło na odblokowanie bootloadera. Zabawne jest, że dopiero dev china przeszedł, bo zainstalowanie global dev czy global stable nie działało - "couldn't verify the package". Trochę jakby przy pomocy update na chińskie miui dawało się zainstalować tylko inne chińskie romy, globali nie.
  • Odpowiedz
@sakson @siteeng @StubbornFoks :

Mam problem... Po zainstalowaniu zgodnie z poradnikiem na MIUI Polska, system się bootuje, ale cały czas wyskakuje komunikat, że aplikacja x została zatrzymana. W ustawieniach nie widzi w ogóle karty sim, a baseband jest na unknown. Jakieś rady?
  • Odpowiedz
@sakson: Okej, udało się. Sflashowałem rom jeszcze raz z opcją clear all i wszystko działa. Teraz bym chciał wrzucić najnowszy rom miuipolska przez recovery TWRP. Czy robię to tak samo jak w innych telefonach, czyli wipe system, data, cache i dalvic, a następnie po prostu flash? Czy inaczej?
  • Odpowiedz
  • 1
@torrat jak zmieniasz rom na Xiaomi.eu to wipe jest zalecany. Ale jak masz Xiaomi.eu/miuipolska to wgrywasz aktualizacje to wipe nie jest wymagany
  • Odpowiedz
@sakson: Dzięki, gotowe. Już wszystko działa. Ale na każdym możliwym kroku coś szło nie tak, a wszystko z powodu braku różnych informacji w poradnikach, które są moim zdaniem bardzo słabe.
  • Odpowiedz
  • 0
@torrat też ostatnio walczyłem z mi5. Poradniki są jakie są ale to chyba po części xiaomi dało ciała. Czytam w necie że mogę odblokować bootloader w mi5 na global stable bo mi taki rom przysłali. Efekt? 50% i dupa. Dopiero na global dev poszło. Ty mówisz że u global dev nie dał rady. I bądź tu mądry
  • Odpowiedz