Wpis z mikrobloga

Mirki mam do Was pytanie: dlaczego komputer po jakimś czasie użytkowania zwalnia (mam na myśli lata). Format zrobiony, kurzu brak, temperatura w normie, a pc jakby wolniejszy niż na początku. Jak już coś włączę to działa jak trzeba (przeglądarka, gry itd,) ale włącza się wolniej.
O czymś zapomniałem, coś źle robię czy po prostu podzespoły się najprościej w świecie zużywają i jest to zupełnie naturalne?

#pcmasterrace #pc #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 6
@Arnoldy: Wszystko w jak najlepszym porządku.
Jak chcesz mu dać drugie życie - standardowo, ładuj SSD. @noyken ma racje, starzejące się podzespoły to raz(pod względem wydajności) a ciągłe rosnące wymagania 'wszystkiego' to dwa.
@noyken @MightLight Zastanawia mnie to bo np. wiedźmin 3 działa bez większych problemów tylko start zajmuje mu więcej czasu ale jeżeli to dysk jest zużyty to by wyjaśniało dlaczego wczytywanie zajmuje mu więcej czasu, a później śmiga jak trzeba.
Dzięki za pomoc.
@noyken: To zupełnie zła analogia, bo komputer ma dokładnie taką samą moc obliczeniową w momencie zakupu, jak po kilku latach - nic się nie zużywa (chyba, że powiedzmy wiatraki itp. ruchome części, ale to nie ma żadnego znaczenia tak długo, jak temperatura jest wciąż OK) w przeciwieństwie do urządzenia mechanicznego jakim jest samochód.