Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Dzisiejszy temat na r/GlobalOffensiveTrade przypomniał mi stare dobre czasy csgodouble. Foobar olewał stronę, zarabiał na tym tak dużą kasę, więc w wielu kwestiach miał #!$%@?. Dzięki temu można było zarobić konkretne pieniądze. I to było zarabianie na CSGO, a nie jak wielcy traderzy prowadzący rozmowy biznesowe z dziećmi, żeby sprzedać im nożyk za pół klucza więcej, niż kupili go trzy dni temu xD. Ja w wieku 19 lat zarabiałem nawet 15k PLN tygodniowo. Też chciałem być traderem, więc wpłaciłem swoje skiny za jakieś 400$, żeby wymienić je na itemy do trejdowania. Tylko, że tracenie całego dnia żeby zarobić 10$ średnio mi pasowało. Postanowiłem więc wykorzystać wady tej strony dla własnych korzyści. Strona rip, więc mogę teraz napisać jak to wyglądało. Do rzeczy:

1. csgodouble nie miało żadnej prowizji za wypłaty, żadnego min. obrotu. Dla mnie to była głupota, strona była jednym wielkim tradebotem, a generowany ruch uniemożliwiał normalnym graczom wymianę. Pozwalało to jednak zarabiać spore pieniądze. Znalazłem kiedyś na jednej z grup skrypt, który pozwalał szybko wyszukiwać itemy do betowania na CSGL. Wiadomo, że najdroższe były te z najwyższą wartością względem ceny marketowej. Zacząłem wypłacać te itemy i sprzedawać je na opskinsie. Skończyły mi się coinsy, więc skądś musiałem brać nowe. Wtedy trafiłem na jedną ze stron, gdzie foobar sprzedawał śmieciowe skiny za 55% ceny marketowej. Kupowałem je w ogromnych ilościach i wrzucałem z powrotem na ruletkę, następnie wypłacając porządne skiny.
Najlepsze zaczęło się wtedy, gdy ceny itemów poniżej 50$ został przecenione o 10% względem ceny marketowej, a te drogie podniesione nawet o 20%. Miało to zachęcić ludzi do wrzucania drogich przedmiotów. Wtedy wystarczyło kupować dopplery po 65% i wypłacać wszystko <50$ jak leci. Wystawiane na opskins schodziło w kilka godzin. Siedząc po 16 godzin na dobę potrafiłem zarobić nawet 1000$ dziennie.

2. przy premierze którejś ze skrzynek pojawił się bug cenowy. Wszystkie skiny miały jedną wartość na poziomie ~86$. Wystarczyło kupić klucz bez blokady, skrzynkę i można było zarobić ponad 200 zł na jednym skinie. Dowiedziałem się o tym dość późno, ale zdążyłem skupić wszystkie klucze na allegro, pootwierać skrzynki, wpłacić 3centowe skiny i wypłacić za nie kilka M9. To samo było przy każdych naklejkach. W ciemno kupowałem tysiące, bo wiedziałem, że foobar jak zwykle da dupy. chyba tylko raz nie wyszedłem na +.

3. I najlepsze - manipulowanie cenami. O sprawie zrobiło się głośno jak grupa kilku trederów zrobiła wał na setki tysięcy zielonych. Skupowali noże, którymi nikt się nie interesował typu ST BS, przerzucali je pomiędzy kontami na markecie po 300$ zawyżając tym samym cenę. Potem wpłacali na double i wyjmowali coś co miało prawdziwą wartość. Jednak manipulowanie cenami działało od początku. Sam zawyżyłem ceny kilkudziesięciu skinów - najlepszy był Famas, którego podbiłem z 7$ na ponad 100$.
Zawsze miałem jednak paranoję na tym punkcie, robiłem to ze specjalnie założonych kont, nigdy nie przesadzałem z ilością. Nie sądziłem, że przekręt na większe kwoty może przejść. Teraz żałuję, że zabrakło mi jaj, żeby podbijać ceny z 5$ na 400$.

4. W pewnym momencie wyłączono możliwość deponowanie skinów. Miałem akurat wtedy wpłacone kilkadziesiąt milionów. W dwa dni ceny na Allegro poszły z 2,75 na 3,60 co dawało jakieś 90% ceny marketowej. Sprzedawałem po 2-3 miliony dziennie. Wtedy przekonałem się jak groźny jest hazard. Miałem klientów, którzy potrafili przegrać coinsy warte 10k PLN przez jedną noc. A następnego dnia wracali i twierdzili, że to tylko zabawa i mogą sobie na to pozwolić. Wtedy też dowiedziałem się jak #!$%@? jest najmłodsze pokolenie. Najwięcej klientów stanowiły dzieci w wieku 8-14 lat. Zero kultury, zero wyczucia jak można się zachować, a jak nie. Wydzwanianie o 3 w nocy, że kupił coinsy i jeszcze nie ma. Wypisywanie po 100 racy haloo, jest tam kto?, gdy byłem offline to była normalka. Do tego zero ogarnięcia technologicznego, kupowanie po 20, zamiast powtórzenia płatności, brak steamid mimo wyraźnej prośby itd.

Jedyne czego żałuję, to że nie wykorzystałem sytuacji w 100%, a jedynie może w 20. Wydawało mi się, że tak już będzie zawsze. Dlatego najpierw siedziałem po kilkanaście godzin, potem po kilka. Gdybym mógł cofnąć czas, to dałbym z siebie wszystko. Wynająłbym indyjskie call center i płacił im za wypłacanie skinów, a sam siedział całą dobę korzystając ile się da..

Mireczki, a wy jaki deal w CSGO wspominacie najlepiej?

#csgo #csgotrade #ciekawostki

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Po co to?
Dzięki temu narzędziu możesz dodać wpis pozostając anonimowym.
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Dzisiejszy temat na r/GlobalOffensi...

źródło: comment_RFH7jkmUshjeWk6cznLkxImJVAmv5ESU.jpg

Pobierz
  • 41
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: znam ten ból kiedy człowiek czuje się tak pewnie że olewa biznes "bo przecież jestem kozakiem i już zawsze tak będzie", a później zonk. Gdybym nie olał sprawy i zaangażowałbym się w rozwój biznesu zamiast chlać wyciągnąłbym do dzisiaj ponad milion złotych.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: kumpel niezle sie na tym oblowil, jednak skarbowka zaczela teraz namierzac te osoby.On dostal pismo miesiac temu gdy przyszlo 2 takich niemilyh panow.Teraz to nie wiem co sie z nim dzieje, mowia ze niby gdzies wyjechal,ale telefon wylaczony, rodzice tez nie wiedza co sei z nim stalo
  • Odpowiedz