Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Witam. Mam dosyć poważny problem. Otóż dorabiam sobie tymczasowo w firmie kurierskiej, i jedną ze stosowanych tu praktyk z uwagi na niesamowicie dużą ilość paczek w stosunku do czasu, który mamy na ich rozwiezienie, jest zostawianie paczek ludziom mieszkających w domach jednorodzinnych, pod drzwiami czy gdzieś, czasami piszemy smsy gdzie jest paczka ale nie zawsze. Z reguły jest tak że pan czy pani sobie wraca do domu i paczkę odbiera więc nie ma żadnych pretensji. Podpisujemy się za właściciela. Jednak wczoraj wydarzyła się taka sytuacja że mielismy od groma paczek, i bardzo malo czasu z uwagi na awarie skanera. Mieliśmy dostarczyć komplet opon pod wskazany adres, brama była otwarta jednak w domu nikogo nie było. Zostawiliśmy więc opony koło schodów wejściowych za kwiatami myśląc że właściciel za niedługo przyjedzie. Jednak pod koniec dnia w pracy otrzymaliśmy telefon że klient ma pytanie gdzie są jego opony i czemu o godz xx:xx status paczki był: "doręczona". Nie mam pojęcia co się stało z tymi oponami, prawdopodobnie je ukradli lecz dom znajdował się przy bardzo ruchliwej drodze i nie wyobrażam sobie jak mieli by te opony ukraść, planowali kradzież czy może właściciel opon zdenerwowany taką formą doręczenia chce nam narobić kłopotów :/ Opony kosztowały pod 2k, teraz wiemy że jednak zachowanie było lekkomyślne z naszej strony. Nie mam pojęcia co teraz zrobić.. Dogadać sie z gościem?..on wcale nie wyglądał na złego że te opony zgineły..Sfałszowany podpis? Było nas dwóch bo pokazywałem koledze rejon i go uczyłem, mogą nas oskarżyć obu o fałszowanie podpisu czy muszą ustalić który z nas to zrobił? Pracuje 2tyg wiec nie wiem jak wygląda sprawa? Kurier pokrywa całą szkode za paczkę czy paczka jest jakoś ubezpieczona? Dodam tylko że jezdziłem na danych innego kuriera, gdyz nie miałem wyrobionych swoich papierow, jestem w tej firmie jak duch, nie mają moich dokumentow, podpisow itp.. Co byloby najlepsze w tej sytuacji?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
Po co to?
Dzięki temu narzędziu możesz dodać wpis pozostając anonimowym.
  • 17
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

OP: @Gajdemar: Zachowanie było debilne, debilem nie jestem. Rozróżniaj takie sytuacje. @LowcaZMroku: Nie masz racji. Tu nie chodzi o to że mam na gościa #!$%@?. Nie traktuje nikogo personalnie tylko jak adres. Zależało nam na czasie i tak postąpiliśmy. Serio panowie, klienci to w tej robocie najlepsza sprawa, na ABSOLUTNIE NIKOGO nie moge powiedzieć złego słowa. Ludzie dają napiwki, są uśmiechnięci, mili itp. Ja się im odwzajemniam. W tej
Pytanie numer jeden: Praktyka zostawiania paczek pod domem ( w USA to normalne na lepszych dzielnicach) jest wprowadzona przez kurierow czy pracodawca tak instruuje by zdazyc ze wszystkim?
@AnonimoweMirkoWyznania zostawiajac paczke pod domem okazujesz a) brak szacunku do mienia czyli do klienta b) lekkomyslnosc
Troche pomyslunku tylko i wyobrazni trzba. Dla mnie to jest nie do pomyslenia jak mozna dostarczyc pod dom, nawet zostawienie sasiadom jest karygodne
@AnonimoweMirkoWyznania: jprdle!!!! Jak ja nienawidze takich nieodpowiedzialnych ludzi, to przechodzi ludzkie pojęcie! Niecaly tydzień temu zamówiłam konsole, oczywiście hajs zapłacony. Konsola ma status dostarczona, a ja ŻADNEJ, powtarzam ŻADNEJ informacji co sie #!$%@?ło. Kurier miał moj nr telefonu ale miał w dupie. Konsole odebrali moi rodzice, ale kompletnie nie wiedzieli co odbieraja, bo nikt nie raczyl mnie poinformować, że beda u mnie. Brak mi słów, równie dobrze mógł odebrać sasiad a
Podpisujemy się za właściciela.


@AnonimoweMirkoWyznania: Powodzenia w Sztumie.

Art. 270 KK

§ 1. Kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto wypełnia blankiet, opatrzony cudzym podpisem, niezgodnie z wolą podpisanego i na jego szkodę albo takiego dokumentu używa.

§ 2a. W wypadku