Wpis z mikrobloga

@24xls kiedyś obiecałem ci kilka antysemickich cytatów z przedwojennej prasy onrowskiej/bepistowskiej. Proszę.

I nie ma podpierać się RAZem, który bajał coś o walce ekonomicznej. To co wkleiłem przedstawia najczystszy rasizm.

Uwaga do moderacji: Zdjęcia nie mają zamiaru propagować rasizmu/antysemityzmu.

Źródło: Idea Katolickiego Państwa Narodu Polskiego | Jan Józef Lipski

#historia #zydzi #onr #falanga #antysemityzm #neuropa #4konserwy
P.....k - @24xls kiedyś obiecałem ci kilka antysemickich cytatów z przedwojennej pras...

źródło: comment_Or8J6jDvNKsk4UHsum3cJ0nUfkDi4CiA.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
@PolakKatolik: teraz mamy XXI wiek i wszyscy chcemy, czy nie chcemy, to oglądamy się na Chiny, Turcję, Iran, Rosję. Demokracja liberalna dawała radę do czasu kiedy została zakwestionowana hegemonia USA. A w Polsce.. demokracja póki co dobrze służy, upolitycznienie narodu to droga do silnego państwa.
  • Odpowiedz
@PolakKatolik: na tyle na ile znam historię i rozumiem realia przedwojenne oraz przez proste porównanie postulatów zgłaszanych przez autorytety z całej europy, to oceniam że ONR proponował najlepsze rozwiązania. Jednak, nie jestem historykiem, więc jeśli się czegoś nowego dowiem, to mogę zmienić zdanie. Ale tak czy inaczej, obrzucanie etykietkami 'antysemitów' uważam za ignorancję i zaślepienie poprawnością polityczna. Kalkowanie przedwojennych propozycji do dzisiejszej sytuacji to nonsens. Naśladować trzeba endecki realizm: dalekosiężne myślenie
  • Odpowiedz
@PolakKatolik: Nie rasizm tylko dyskryminacja która wynika z respektu do silnej tożsamości żydowskiej. A, że postulowane było kryterium pochodzenia, to smutna konieczność. Przecież gdyby dyskryminować na podstawie deklaracji to byłby nonsens.
  • Odpowiedz