Wpis z mikrobloga

Mirki, dyplom inżyniera informatyki, 4 lata pracy jako programista i ... i poległem na próbie skonfigurowania karty sieciowej.

Mam komputer Dell Vostro 460, zaktualizowany do Windows 10. Nie wiem dlaczego, po pobraniu IPv4 protokół zostaje automatycznie wyłączony. Tj. Wchodzę w ustawienia karty sieciowej, włączam protokół IPv4 z konfiguracją z DHCP (manualną też sprawdzałem), system pobiera adres IP po czym wyłącza (odznacza) checkboxa obok IPv4.
Przejrzałem chyba wszystkie sterowniki do karty sieciowej, zaktualizowałem eseta smart security do 9(firewall), przeskanowałem komputer na obecność wirusów i adware. Puściłem parę komend netsh znalezionych w necie obok podobnych problemów.

Jedyne co jest w stanie sprawić że karta zacznie poprawnie działać to odinstalowanie jej z managera urządzeń i wykrycie ponowne. Wtedy mogę się cieszyć netem aż do kolejnego restartu...

Jakieś pomysły ?

  • 22
Tez mam della tylko inny model i podobny problem, karta działa do czasu restartu i potem po uruchomieniu juz nie moge nawet pinga puścić na router ale następny restartu pomaga - technik z della mi powiedział ze jest karta prawdopodobnie uszkodzona i nadaje sie do wymiany. I jest to niezależne od systemu dzieje mi sie to na 8.1 i ubuntu
@berials: Problem zaczął się po aktualizacji do win10
@peperepe: Usługa auto konfiguracji sieci przewodowej nie była włączona, jej włączenie razem z zmianą sposobu uruchamiania z ręczny na auto nic nie dało, również po restarcie.
@wutka: Taki jaki Dell tam włożył. Pozdrowienia dla kolegów z Elektrody ;)
@Cesarz_Polski: Jest możliwość wyłączenia aktualizacji dla wybranego urządzenia ? Nie mój komputer i nie chce biegać do instalacji każdego kolejnego pendrive...
@
PCI\VEN14E4&DEV1691&SUBSYS04AA1028&REV01
PCI\VEN14E4&DEV1691&SUBSYS04AA1028
PCI\VEN
14E4&DEV1691&CC020000
PCI\VEN14E4&DEV1691&CC0200
PCI\VEN
14E4&DEV1691&SUBSYS04AA1028&REV_01\4&626E76F&0&00E3
Broadcom NetLink (TM) Gigabit Ethernet

Ale ona po odinstalowaniu i ponownym wykryciu działa (do restartu ...)