Wpis z mikrobloga

Takie pytanie, bo nie wiem co z tym zrobić. Na wydrukach tworzą mi się jednocześnie pionowe i skośne fale. Nie są jakoś specjalnie duże, nie czuć pod palcem i widać je tylko pod światło. Wie ktoś jak można je wyeliminować? Może zmiana stepsticków z chińskich 16 krokowych na jakieś 32 krokowe pomoże? Drukarka to DIY w układze coreXY, na zdjęciu 20 mm kostka.

#druk3d
D.....r - Takie pytanie, bo nie wiem co z tym zrobić. Na wydrukach tworzą mi się jedn...

źródło: comment_lLQA1lJchPn8skKFf25broqSuMck93dV.jpg

Pobierz
  • 11
@DarthJarJar: no od razu lepiej
btw. ta kostka ma mieć takie pozaokrąglane rogi czy masz taką zajebistą akceleracje że zaokrągla :P ? (przynajmniej tak wygląda jak by były zaokrąglone jeśli nie są to sorry)

PS.
propsy za prostą oś Z bo z tym jest zwykle największy problem i najczęściej psuje wydruk

@kretopir: Ma zaokrąglone rogi, muszę jeszcze trochę usztywnic konstrukcję bo akceleracja nie jest jakaś kosmiczna a i tak takie wychodzą ( ͡° ʖ̯ ͡°). A os Z jeszcze przedwczoraj falowala ale wydrukowalem sobie fajne samocentrujace sprzegielka i jest idealnie
@DarthJarJar: Jeśli to ślady wypełnienia odbijają się na zewnętrznych warstwach to wystarczy zmienić w slicerze kolejność drukowania - najpierw ścianki zewnętrzne a później wypełnienie.
Wiem że w cura da się to na pewno zrobić - nie wiem jak w innych slickerach.
@danielkw1: Paski są ok, prędkość i przyspieszenie i tak są nieduże, ale zmieniłem na mniejsze i nic to nie dało. Tyle już tych kostek nadrukowałem że mam dosyć, nie wiem co to może być :D. Zmienię stepsticki na 32 krokowe i zobaczę czy to pomoże