Wpis z mikrobloga

Z tydzień temu kupiłem Simplify3d i musze powiedziec, że zajebista sprawa.
Zalety:
Możliwość osobnych ustawień dla każdego obiektu na stole. (rodzaju wypełnienia, gęstości, retrakcji itp.)
Bezproblemowe druki testów temperatury (bardzo łatwo można określić temperatury ekstruzji dla poszczególnych warstw)
Bardzo fajne supporty które potem łatwo jest usunąć.
Wszystko w jednym. (slicer + sterowanie manualne silnikami, ma OOB całą masę gotowych profili dla różnych drukarek)
Slicer świetnie sobie radzi z manipulowaniem prędkością wydruku dla poszczególnych warstw. Potrafi samodzielnie określić, że warto zwolnić (na przykład przy cienkich pionowych elementach lub elementach takich jak "oczko" w modelu Marvin).
Wady:
cena :)

Polecam
#druk3d #simplify3d
  • 11
  • Odpowiedz
@Bozyszcze:

Możliwość osobnych ustawień dla każdego obiektu na stole. (rodzaju wypełnienia, gęstości, retrakcji itp.)

Bardzo fajne supporty które potem łatwo jest usunąć.

Slicer świetnie sobie radzi z manipulowaniem prędkością wydruku dla poszczególnych warstw. Potrafi samodzielnie określić, że warto zwolnić (na przykład przy cienkich pionowych elementach lub elementach takich jak "oczko" w modelu Marvin).

To wszystko umie też Slic3r. ;)

Bezproblemowe druki testów temperatury (bardzo łatwo można określić temperatury ekstruzji dla poszczególnych
  • Odpowiedz
@FlameRunner: nie mam w sumie na czym pokazać :) Drukowałem ostatnio z supportami elementy do drukarki dla znajomego. Generalnie jest tak ,że bardzo rzadko zostaje jakis "zadzior" a sam support bez problemu można usuwać palcami (jak da się chwycić) a support w otworach jak chwycisz szczypcami to wychodzi bez żadnego większego oporu. Wieczorem bede drukował element z supportem to wrzucę potem foto. Ale w sumie to samo zobaczysz na całej masie
  • Odpowiedz
@FlameRunner: tu jest dość dobry film pokazujący proces usuwania supportów z bardzo złożonego modelu. Tu musiał troche popracować nad jego usunięciem ,ale to pewnie dlatego ze ponad 50% wydruku to właśnie support i jest masa momentów styku
B.....e - @FlameRunner: tu jest dość dobry film pokazujący proces usuwania supportów ...
  • Odpowiedz
@FlameRunner: to nie moj wydruk :)
Mozna usuwac palcami ale to nie tak, że nie trzyma go wcale :)

póki co miałem do czynienia raczej z niewielkimi ilościami supportów. Po południu będe cos drukował z supportem to wrzuce ci foto z efektu końcowego z supportem i po usunięciu
  • Odpowiedz