Wpis z mikrobloga

@Przeladowany_pl: Macie dostęp do jakiś statystyk wypadków z udziałem samochodów ciężarowych?
(Jestem ciekaw ile z tych wypadków było faktycznie spowodowane z winy dużego; nie - nie jestem hejterem ciężarówek, sam robię papiery. Po prostu jestem ciekaw. :) ).
  • 5
@robakus07: Bardzo ogólny raport na ten temat został opracowany przez Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego: http://www.pzpm.org.pl/Rynek-motoryzacyjny/Wypadki-drogowe-bezpieczenstwo/Wypadki-drogowe-w-Polsce-w-latach-2004-2015
Niestety busiarze nie zostali wyodrębnieni z grupy samochodów osobowych, a pewnie byłaby to ciekawa statystyka.
Poszukam jeszcze co tam Niemcy mają ciekawego, bo oni o takie szczegóły mogli się pokusić.
Pobierz Przeladowany_pl - @robakus07: Bardzo ogólny raport na ten temat został opracowany prz...
źródło: comment_R2Z95pMGit9rwxoZ1Qdyc7BWpsvcbgjw.jpg
@Przeladowany_pl: nie interesują mnie patologie busiarzy, bo robie w tym bagnie i wiem ze jest to w 80% przypadków wyjątkowo patologiczna grupa kierowców. (Tak tylko napisałem - że w sumie ja z branży.).
Najbardziej z tego wszystkiego interesuje mnie spośród wypadków w których brały udział ciężarówki i osobówki - jaki odsetek jest spowodowany z winy osobowych, a jaki ciężarowych.

Tak mnie natchnęło, ilekroć widzialem filmów z wypadków to chyba jeszcze nie
r.....7 - @Przeladowany_pl: nie interesują mnie patologie busiarzy, bo robie w tym ba...