Wpis z mikrobloga

Jakie jest wasze IQ?

Jakie masz IQ? Tak szczerze kurde.

  • Poniżej przeciętnego - wiem że są mądrzejsi. 11.3% (144)
  • Przeciętne - ani nie jestem głupi ani wybitnie mądry 39.2% (499)
  • Ponadprzeciętne 49.4% (629)

Oddanych głosów: 1272

  • 30
  • Odpowiedz
@sspiderr: Mam zmierzone 130 i właśnie uważam się z głupiego na tle moich kolegów ze studiów oraz za wybrakowanego pod względem iq emocjonalnej względem współpracowników. Teraz pytanie brzmi czy to ja zaniżam swoją wartość czy wszyscy idioci wokół zawyżają swoją że takie wyniki ankiety? Bo obracam się wśród kumatych ludzi na codzień.
  • Odpowiedz
@rotflolmaomgeez: Ponadprzeciętne to nie elita, tylko ponadprzeciętne. I nie powiesz mi że na wykopie nie ma nadreprezentacji chociażby programistów - może nie tak bardzo jak kilka lat temu, ale jednak.
Nie bardzo rozumiem też mówienie jak to każdy myśli że jest inteligentny, każdy kto chodził do szkoły państwowej wie jak wypadał na tle innych, w pewnym stopniu można to sobie słabe wyniki racjonalizować lenistwem ale bez przesady.
  • Odpowiedz
@sspiderr: @vasil:
Zwykle ludzie podają po prostu liczbę, nie pisząc w jakiej jest skali, co jest bezsensowne. Przykładowo, 156 w polskim teście Mensy (gdzie wykorzystuje się skalę Cattela - odchylenie standardowe 24), odpowiada "zaledwie" 135 w najczęściej wykorzystywanym przez psychologów teście WAIS (skala Wechslera - odchylenie standardowe 15).
  • Odpowiedz
Myślisz że elita inteligencji polskiej zawitała na portal ze śmiesznymi obrazkami?


@rotflolmaomgeez: Tak sądzę. Porównaj poziom treści z Facebookiem, Demotywatorami, Kwejkiem, niektórymi kanałami na YT.
  • Odpowiedz