Wpis z mikrobloga

Mirki planuję ma dniach zakup laptopa. Kolega siedzący w tematach informatyki polecił mi ten model: http://www.x-kom.pl/p/308979-notebook-laptop-156-lenovo-ideapad-700-15-i5-16gb-1281000-win10-gtx950m.html
Budżet do 3500 zł. Będzie mi służył na studiach do pracy itd. Sporadycznie do gry. Potrzebuje szybkiego, porządnego sprzętu, nie zawieszajacego się i nie pasującego. Co myślicie o tym modelu? Czy ktoś z was go użytkuje, że może się wypowiedzieć coś więcej na jego temat ?
#lenovo #komputery #laptopy #pytanie #pytaniedoeksperta #informatyka
  • 11
Wiem, ze pewnie chcesz nowke na gwarancji itp, jednak ja polecilem swojemu znajomkowi używanego dell precision m4600 i chłopak jest wniebowzięty. Sam używam jednej z najmocniejszych konfiguracji, jakie mozna bylo kiedys zlozyc, do dzis i maszyna nadal smiga az milo. Poczytaj cumplu o tych dellach, moze cos Ci ta sugestia pomoze. Albo namiesza ( ͡º ͜ʖ͡º) @AstroMat:
@vvit0:
m4600 to nie przy budżecie 3500 zł, za odrobinę więcej idzie znaleźć M7510 z gwarancją, ale z M1000M powiedzmy, że na poziomie 950m ddr3 i jeżeli ma to być laptop do pracy to byłby pewnie lepszy niż te wszystkie multimedialne twory.
@AstroMat: Przy 3.5k lepszy byłby dell 7559, chociaż raczej matryca w nim jest kiepska, na plus serwis oraz czasy pracy na baterii. Możesz też się zapoznać z innymi
@Pustulka: w takim razie m4500. Mi Dell nie płaci za reklamę, ale widzę jak brat i ojciec płaczą nad lenovo, a cumpel i ja na precisionach zasuwamy, stąd myślę, że warto rozważyć nawet jeszcze starszą opcje. Kumpel ma faktycznie m4500 z hdd, ssd ( mozliwy chyba trzeci dysk po msata), 16gb ram (max 32), wiec jest opcja na rozbudowę, a konstrukcja sprawia wrazenie niezniszczalnej. Do tego dodać stacje dokującà i mozna
@vvit0: Bez sensu inwestować w tak leciwą wersję precisiona, m4700 w okolicy 2k +/-200 zł jest dużo bardziej opłacalnym i perspektywicznym wyborem zwłaszcza, że ma sata III i chodzi większość nowych kart w tym quadra montowane w skylakowych wersjach stacji roboczych czyli m1000m, m2000m, a może i pascale/polarisy odpalą.