Wpis z mikrobloga

Mireczki, polećcie jakiś nadajnik i odbiornik na podczerwień do #arduino, najlepiej na aliexpress..

Chciałbym zrobić "pilota" do klimatyzacji, razem z harmonogramem, coś czego nie zrobię na zwykłym piolcie, a w arduino bez problemu to zaprogramuję. ;)

#elektronika #esp8266
  • 9
  • Odpowiedz
@IreuN: Zintegorowany odbiornik podczerwieni to układy z serii TSOPxxxx np. TSOP4838.
Nadajnikiem jest dioda IR np. 950nm. Dioda sterowana jest impulsowo zmodulowanym sygnałem.
Obydwie rzeczy są tak tanie że szkoda czasu na czekanie na przesyłkę.
  • Odpowiedz
@czarny_: Czyli mogę to sam zrobić na zwykłej diodzie, nie będzie prościej kupić jakiś gotowy moduł czy coś?

Swoją drogą, piloty mają jakiś standard? Tzn ten odbiornik o częstotliwości 38 kHz na pewno będzie działał?
  • Odpowiedz
@IreuN: Potrzebujesz zwykłej diody która emituje światło podczerwone. Moduł nadajnika pewnie zawierał będzie diodę, rezystor i ewentualnie tranzystor. Nic więcej nie jest potrzebne.
Jeśli wybierzesz odbiornik 38 kHZ to nośnej o takiej samej częstotliwości musisz użyć do nadawania.
Jest kilka protokołów transmisji IR, jednym z popularniejszych jest Philips RC-5.
Link wrzucony przez @d15ea5e wygląda dość konkretnie.
Bibliotekę do obsługi transmisji IR w #arduino masz tutaj https://github.com/z3t0/Arduino-IRremote
  • Odpowiedz
@czarny_: @d15ea5e: Dzięki, ktoś na forum pisał, że własnie 38kHz działa przy jego LG, więc zapewne przy moim tez będzie działało. Nawet podał tam kody do poszczególnych funkcji, ale chcę do nich sam dojść, dzięki Panowie, teraz czas się za to zabrać. :D
  • Odpowiedz
Mireczki, polećcie jakiś nadajnik i odbiornik na podczerwień do #arduino, najlepiej na aliexpress..

Chciałbym zrobić "pilota" do klimatyzacji, razem z harmonogramem, coś czego nie zrobię na zwykłym piolcie, a w arduino bez problemu to zaprogramuję. ;)


@IreuN: A musisz koniecznie lutowac to z arduino? To znaczy jak musisz to ok ;-) ale jak interesuje Cie tylko funkcjonalnosc to kup sobie jakiegos multipilota Logitech-Harmony i zaprogramuj mu sekwencje. Logitech robi piloty,
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@kwanty no chciałbym właśnie tym sterować z Internetu, pod sterownik raczej się bezpośrednio do klimy nie podłącze bo.

A) Nie umie
B) Po gwarancji by było :v
  • Odpowiedz