Wpis z mikrobloga

Jak zrezygnowałem w #uk z jednej roboty a 2 tygodnie później zacząłem nową i zacząłem płacić podatek to mogę od razu się ubiegać o to, żeby mi go przestali pobierać aż osiagnę kwotę wolną od podatku czy będę musiał czekać dopiero na zwrot w przyszłym roku?

Chciałbym tak jak wcześniej, że mi nie zabierali wcale po prostu aż do momentu gdybym miał zacząć płacić
  • 12
@jegertilbake: Wszystko zależy od nowego pracodawcy. Jeśli zaniosłeś im P45 to powinni mies wszystkie dane jaki miałeś przychód od początku kwietnia 2016 oraz ile podatku już zapłaciłeś. Następnie pracodawca powinien przekalkulować na podstawie tego ile będziesz zarabiał do końca Marca 2017 i odprowadzać właściwy procent na podatek. Jeśli aktualnie masz emergency tax code to jest duża szansa ze jak wszystko przekalkulują to dostaniesz zwrot od pracodawcy jeszcze w trakcie trwania roku
@jegertilbake: to jest tymczasowy Tax Code, jesli wypelniles P46 to powinni zmienic Tobie na 1100L (bez W1) i wtedy zwrocic nadplate podatku. Jesli bedziesz mial taki tax code przez dluzszy czas to cisnij na pracodawce zeby to wyjasnili. A jesli oni tego nie zrobia to dzwon do HMRC