Wpis z mikrobloga

#tor #tails #informatyka

Mireczki mam pewien problem. Zainstalowałem Tailsa (macbook) i odpalając tora pojawia się komunikat "browser is not ready". Nigdzie nie widzę ikony/opcji łączenia z siecią. Na tutorialach na yt w prawym górnym rogu ekranu jest kilka ikonek więcej niż u mnie (,)
  • 5
Zainstalowałem Tailsa


@Ryo: Właściwie skończylem czytać. Odpowiednie narzędzie do odpowiedniego zadania, tails nie został do tego stworzony, daje największe bezpieczeństwo w trybie live bez zapisywania. Ale dobra, koniec mądrości, Twój problem.
Jesteś pewny, że masz połączenie z netem? Aplikacje > Internet > unsafe browser, zobacz czy działa.
@przepelnieniebuforu: Nie łączę się nawet przez unsafe browser i niestety nigdzie nie widzę, gdzie mógłbym w ogóle próbować połączyć się z netem. Krótko mówiąć nie łączy tor ani unsafe.
@mdom: Apple wywiązało się z umowy : ] Na OS X wszystko działa jak w zegarku. Tylko tor stwarza tu pewne dziwne irracjonalne problemy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Ryo:


A tak na serio - wejdź w terminal, wpisz 'ping google.com', jeśli pakiety przelecą, to jest jakiś problem w konfiguracji. Jeśli nie, to podrzuć wynik 'ifconfig' (być może będziesz musiał użyć 'sudo ifconfig')