Wpis z mikrobloga

#audio #dzwiek #sluchawki #audiofile #hifi #bluetoth

Mirki, kupiłem słuchawki na bluetoth. Jakaś firma XX.Y, nie znam, ale wyglądały fajnie to się skusiłem. Grają dobrze, choć mają odrobinę przesadnie podbity dół w porównaniu do góry. Ale ja nie jestem audiofilem i generalnie zależy mi na tym, aby grały ładnie, a nie na perfekcji, której i tak nie będę słyszał. No i grają ładnie. Z telefonem LG, z lapkiem HP, z telefonem-srajfonem-ajfonem kumpla testowałem i też wszystko OK.

Ale jest jeden wyjątek - mój notebook fujitsu, którego na co dzień używam do neta. Otóż jak słucham muzyki z YT - słyszę w obu słuchawkach ciche trzaski, trzeszczenie w takt cichych instrumentów w tle. Najlepiej słychać to na muzyce klasycznej, np. na Bachu czy Mozarcie, gdzie nie ma perkusji i agresywnych gitar, tylko łagodne smyczki, czy klawesyn, harfa. Przed chwilą zauważyłem jeszcze inne zjawisko, którego kompletnie nie jestem w stanie wytłumaczyć. Odsłuchałem sobie Bacha "Air on G string" - swoją drogą polecam. Trzeszczało i wkurzało. Po zakończeniu odsłuchu kliknąłem ikonkę ponownego odsłuchania (ta zakręcona strzałeczka w playerze yt). Leci. Czysto, żadnych szumów i trzasków. Co jest? Słuchawki raczej na bank są dobre, bo nie udało mi się zarejestrować takich efektów na innych urządzeniach. Zostaje komp. Ale co? Driver słuchawek? Dekoder z YT? Przetwornik w nadajniku BT? Jak mogę to sprawdzić?
mike78 - #audio #dźwięk #słuchawki #audiofile #hifi #bluetoth

Mirki, kupiłem słuch...

źródło: comment_kdoAuQpp4TMtvaaBD5HzaRNDqXSStOF1.jpg

Pobierz
  • 18
@hpiotrekh: Sprawdzałem inne słuchawki na USB. Zresztą, tego kompa używam od dawna. Na innych urządzeniach brak zakłóceń. Co do źródła, wydaje się, że tylko na YT, zaraz włącze sobie film z dysku to ci powiem.
@mike78: właśnie tak myślę, czy jakbyś na flash nie przełączył ( o ile jeszcze się da) to czy nie byłoby poprawy.
Ja swego czasu na FF miałem problem z yt, vimemo i np webm na fb. Skakały strasznie. Najgorzej, że zapomniałem już co było przyczyną. a widzę po wpisach na mirko, że co format o to pytam xD chyba kwestia przywracania backpu FF po formacie.
@hpiotrekh: Ciekawe tylko skąd odtwarzacz HTML 5 miałby wiedzieć, kiedy dźwięk idzie na słuchawki BT, a kiedy na USB. To już chyba działka windy (7 professional 64 bit). Teraz mam taką sytuację: otwarte dwie karty na FF z tym samym, wspomnianym wyżej kawałkiem Bacha na YT. Na jednej (na której uruchomiłem ponowne odtwarzanie) - dźwięk jest OK, na drugiej - trzeszczy. Oszaleję, bez kitu. Nic nie rozumiem.
@rawilson: Nie rozumiem? Z netem łączę się po wifi, ale jaki to ma związek z Bluetoth? Po kablu nie mogę, nie mam takiej opcji. Router jest poza moim zasięgiem. Nawet nie wiem gdzie jest. Poza tym, powtarzam - na zwykłych słuchawkach problemu nie ma...
@rawilson: Zastanawia mnie jedynie, że w dwóch różnych lokalizacjach mam te same efekty (w domu i w biurze). Ale w obydu łączę sie przez wifi. Więc może to własny interfej komputera podczas pobierania danych generuje zakłócenia... Ale nie do końca wszystko mi się zgadza... widzisz - zakłócenia które słyszę nie są losowe. One towarzyszą określonym dźwiękom i to mnie boli. Trudno to opisać słowami, bo to muzyka, ale zawsze jak się