Wpis z mikrobloga

Kupiłem wczoraj #powerbank Silvercrest SPB 5200 A1 w #lidl za 50zł i w sumie jest chyba całkiem w porządku.

Wyposażony jest 2 zintegrowane kabelki o długości około 10cm - jeden z wtyczką USB do ładowania powerbanka i jeden microUSB do ładowania urządzeń (oba 5V 1A), które chowają się w obudowie. Oprócz tego posiada 2 gniazda USB, z czego jedno ładuje z natężeniem 2.1A a drugie 1A oraz microUSB. W zestawie znajduje się też kabel USB o długości około 15cm oraz zaskakująco gruba instrukcja.

Powerbank ma wymiary 126x62x15mm (czyli mniej więcej tyle co smartphone z ekranem 4'') oraz waży 150g. Obudowa jest z plastiku, ale całość wydaje się być bardzo solidnie wykonana. O poziomie naładowania informują 4 niebieskie diody LED

Teraz najważniejsze - jak ładuje? Do testu wykorzystałem całkowicie rozładowanego Xiaomi Redmi 3 z baterią o pojemności 4100mAh (mam go jakieś 2 tygodnie, więc myślę że jest to też rzeczywista, obecna pojemność). Użyłem załączonego kabla USB i gniazda z 2.1A. Po 1h 30min telefon naładował się do 80%, co oznacza że powerbank oddał około 3200mAh.

Napełnienie powerbanka zajęło jakieś 4-5h.

Był to drugi cykl ładowania i rozładowywania. Jeśli ktoś będzie chciał to mogę w następnych dniach podać kolejne wyniki.
radd00 - Kupiłem wczoraj #powerbank Silvercrest SPB 5200 A1 w #lidl za 50zł i w sumie...

źródło: comment_5AGX1VaGWdr00K2Ujz4qKx9ZCfGE9MOE.jpg

Pobierz
  • 5
@radd00 Czy mógłbyś napisać jak się sprawdza dalej powerbank? Jaki jest rzeczywisty prąd ładowania? Można to zobaczyć w aplikacji "ampere" jest to wartość "Max. USB curr"). Dziękuję
@kobuz: 2000mA dla gniazd USB 1A i 2.1A, 500mA dla zintegrowanego kabla 1A

Ja na razie jest w porządku. Spadku pojemności nie zaobserwowałem, ale też nie testowałem go już później dokładniej. Jedynie coś mi telefon zaczął grymasić na prąd z gniazdka 1A, nie bardzo wiem czemu.