Wpis z mikrobloga

@Arthes: Ty serio?
Rynki na których AMD realnie ma szanse walczyc to kolejno
- Desktopy o klasycznej konstrukcji
- Laptopy i APU
- Servery i szukania bóg wie czego.
Co robi AMD - no zabiera się od dupy strony. Od strony gdzie Xeony siedza od 10 lat, gdzie inwestycje dokonuje sie raz na wiele lat, gdzie nie ma czegoś takiego jak entuzjazm, tylko czysta kalkulacja i sprawdzone rozwiązania. No i chyba
  • Odpowiedz
@quit13: jak serwerowy to nie wiem co w tym takiego śmiesznego. Xeon e5-2669 i 4669 mają po 22 rdzenie a e7 8890 24 rdzenie i 48 wątków i jakoś nie widzę bólu dupy z tego powodu.
  • Odpowiedz
@Firenz: da się jarać procesorem serverowym w dniu premieru który powstaje na zupełnie odmienny socket i prawdopdoobnie pochłania jakiś % kasy na risercz, przez co normalne działy dostaną w dupie i jak tak dalej pójdzie, to już AMD nigdy nie nadąży ? Jakby 5 lat w dupe to było mało ?
  • Odpowiedz
@quit13: Akurat myślę, że w rozwiązaniach DaaS po taniości AMD może być bardzo dobre. Dajesz każdemu 3 rdzenie, czyli 10 osób siedzi na kompie, a 2 na serwer i śmiga.
  • Odpowiedz
@quit13: Ta bo to kasa wywalona w błoto. Przypominam że np. kontroler pamięci ddr4 najpierw wystartował w serwerach a potem został zastosowany w konstrukcjach dla ludu. Druga sprawa to AMD opracowuje projekt rdzenia zen który będzie identyczny w apu, serwerach, laptopach i produktach dla entuzjastów. Czyli większą część roboty wykonują dla wielu projektów. Trzecia sprawa to fakt że nie ma produktów złych tylko źle wycenione. Czwarta sprawa według tegorycznych raportów finansowych
  • Odpowiedz
da się jarać procesorem serverowym w dniu premieru który powstaje na zupełnie odmienny socket


Kto się jara? Ja mam osobiście nadzieję, że dobrze im te zeny wyjdą bo dla nas konkurencja na pewno będzie bardziej korzystna od tego co się obecnie dzieje, ale jak na razie to Ty masz jakiś nieuzasadniony ból dupy, nie widziałem żeby ktoś się jarał 32 rdzeniami do desktopa.

przez co normalne działy dostaną w dupie


@quit13:
  • Odpowiedz
@ediz4: łał, APU do serverów, które mogą nie mieć monitorów. No sens super.
Nie ma sensu produkować rzeczy jak twoja konkurencja 5 lat temu, bo 5 lat zapoznania się z produktem i sprawdzenia go w działaniu jest jak najbardziej istotne i wycenialne.
@Firenz: To się skaluje ładnie w benchmarkach i tylko tyle. Mówie o tym,że to jest zabetonowany rynek ponad miare i marnowanie tam energi ma mało sensu imho.

2016
  • Odpowiedz
@ediz4: Tylko znowu - APU nikogo, chyba, że myślisz o HTPC, a to już 5 lat temu miało wystarczjący hardware by odpalić kodeki do filmu z torenta.
  • Odpowiedz
2016 rok, prawie sierpień, wszyscy ciągle czekają by AMD miało wydajność z mhz na podobnym poziomie jak intel 4 podstawki temu ;p


@quit13: Czekaja jedynie ludzie nie mający pojęcia i czekający na cud. AMD nie ma kasy na badania. Wydaje kilkanaście razy mniej niż nvidia opracowując więcej produktów. Przy Intelu to nawet nie ma co porównywać. Tego nie da się przeskoczyć. Zen będzie miał wydajność na poziomie Hasswella, może niewiele większą.
  • Odpowiedz
@ediz4: mam też nintendo 64 i sporo gier które przeszedłem na tv 1920x1080. Nie ma co sie przerzucać hardwarem, bo Quady na LGA 775 są wydajniejsze niż ten APU pod względem mocy CPU.(uwzględniając ich mozliwosci OC szczególnie)
  • Odpowiedz