Wpis z mikrobloga

Jak pewnie część z was wie testowałem przez ostatnie dni nowego drona od Walkery.
Mam tutaj na myśli zestaw RODEO 150 w wersji RTF (Ready To Fly)
Zapraszam do przeczytania mojej krótkiej recenzji na temat zestawu
Tutaj macie link
Tutaj kilka zdjec
A tu szybki film z lotu


1. Pierwsze wrażenie
"WoW!"
Po otwarciu schludnego pudełka moglem cieszyć się nowym dronem. Mega porządnie spakowany w specjalnie dopasowana gąbka. Wiec nic podczas transportu nie ulegnie uszkodzeniu Wyciągnąłem wszystko żeby się całemu zestawowi dokładnie przyjrzeć. Dron wykonany bardzo porządnie, widać ze Walkera dba nawet o najmniejsze szczegóły. W tym momencie nie mam się do czego przyczepić. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony i czuje się jak dziecko na gwiazdkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie pozostaje mi nic tylko się nim przelecieć. Naładowałem baterie, wsadziłem paluszki do radia i pora zacząć zabawę!

2. Pierwsze loty
Przed pierwszym odpaleniem, przeczytałem instrukcje tak aby znać wszystkie funkcje naszego drona. Nawet dla nowych pilotów obsługa tego zestawu będzie dziecinnie prosta mamy na starcie 3 tryby lotu


Podłączyłem wszystko, złapałem obraz w moich goglach i można lecieć! Pierwszy lot odbyłem w trybie stabilizacji (tak aby wyczuć sprzęt) i powiem wam ze jako trochę doświadczony pilot, który zawsze lata w "Acro" i tak bawiłem się świetnie (ʘʘ)
Cały zestaw był bardzo stabilny, szybko reagował i najważniejsze... ma sporo mocy! Jak na baterie 2S naprawdę to maleństwo ma kopa!

3. Dalsze loty - Acro - triki i te sprawy

Kolejne loty odbyłem na większej przestrzeni w trybie Acro. Na początek dodam jeszcze ze nic w ustawieniach nie zmieniałem - latałem tak jak wyjąłem go z pudelka. Ten tryb lotu dał mi jeszcze większa frajde z latania! Moglem robić z nim dosłownie wszystko. Bez problemu moglem zrobić triki, które normalnie robię na większych quadach. Sam lot był bardzo przyjemny i szybki
Jak na małe silniczki i małe śmigła to ten zestaw jest naprawdę szybki i bardzo zwinny. Idealny na poczatek i kontynuacje przygody z FPV Na jednej batce leciałem trochę ponad 3 minuty. A ładowałem ja koło godziny.


Całkiem dobry wynik jak na tak mała baterie.
Co do obrazu FPV, to kamera jak to kamera daje dobry obraz, mamy możliwość regulacji kata nachylenia, a sam nadajnik przekazuje obraz bez zakłóceń


. Zasieg na tym radiu jest przyzwoity, pozwoli wam odlecieć tak daleko ze stracicie ten mały biały punkt z oczu .
Śmigła są bardzo dobrej jakości - plastik mogę porównać do tego użytego w DALach. Zaliczyłem kilka upadków a te się nie połamały ani nawet się nie wygięły.
Mój kolega który lata 250'tkami przeleciał się również nowym Rodeo. Był wręcz zachwycony stosunkiem mocy do rozmiaru i wręcz zaciekawił się mniejszymi quadcopterami.
Również nie miał problemu z flipami czy rollami a po zakończonym lataniu widziałem banana na jego ustach. Także oboje byliśmy pozytywnie zaskoczeni.

4. Podsumowanie, kilka slow na koniec
Kolejny raz Walkera pokazała klasę! Wypuściła na rynek dopracowany zestaw, który przyniesie frajdę zarówno nowym jak i doświadczonym pilotom. Dbałość o szczegóły, jakość wykonania po prostu zaskakuje.
W połączeniu z goglami/monitorem jest to zestaw wart swoich pieniędzy.
Jeżeli chcecie liznąć FPV to z pewnością ten zestaw przypadnie wam do gustu.

Plusy:
+ jakość wykonania
+ dobrej jakości śmigła
+ gumowe stopki
+ regulowany kat kamery
+ 3 trybu lotu
+ możliwość konfiguracji pod komputerem
+ stosunek mocy do rozmiaru
+ gotowy do lotu

Minusy:
- bateria mogłaby być większa
- gwint SMA na transmiterze (ja miałem przejściówkę na RPSMA)

Ocena 9/10

#itemyzchin #gearbest #drony #santabuduje #dron #walkera #recenzja
x-SANTA-x - Jak pewnie część z was wie testowałem przez ostatnie dni nowego drona od ...

źródło: comment_tjh7vMkA03BIYJYmwhSxIwmMWw45n1tE.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@x-SANTA-x: jak nie będzie jak będzie.
Sam ostatnio musiałem wymienić gniazdo w nadajniku i jest jak nowe...
Natomiast przejściówek (kątowych) nie polecam. Już mi się nie jedna rozwaliła w locie i szukaj jej potem...
  • Odpowiedz
@x-SANTA-x: Całkiem się na tym nie znam: pilot jak widzę jest w zestawie, ale do odbioru FPV potrzebuje jeszcze ekran lub gogle? Jakie najtańsze gogle szukać do niego?
  • Odpowiedz