Wpis z mikrobloga

Średnio mam ochotę ponownie zajmować się tym człowiekiem, ale chyba tym razem trzeba. Niestety, @tomasz-maciejczuk manipuluje, a w tym wypadku należy napisać wprost, że kłamie.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1716523451946097&set=a.1376235989308180.1073741828.100007653751615&type=3

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko złożył kwiaty pod pomnikiem ofiar rzezi wołyńskiej w Warszawie. Tymczasem na Ukrainie ten sam Petro Poroszenko składa kwiaty pod pomnikami UPA, nazywa ulice imieniem Szuchewycza i Bandery, a także fotografuje się w mundurze z napisem "cyniczny Bandera".


1. Gdzie i kiedy prezydent Poroszenko złożył kwiaty pod pomnikiem UPA? Proszę o link, zdjęcie, oficjalny komunikat, bodaj wzmiankę w mediach. Szukałem w sieci po polsku, angielsku, ukraińsku, rosyjsku i nigdzie nie znalazłem takiej informacji. To jest głowa państwa, takie wydarzenie z pewnością byłoby odnotowane.
2. Czy jest jakieś państwo świata, gdzie w kompetencjach prezydenta jest nadawanie nazw ulicom stolicy? Przecież to robienie #!$%@? z logiki. Decyzja została podjęta przez kijowską radę miejską, po konsultacjach społecznych, na podstawie głosowania kijowian na stronie miejskiej administracji. Nie znalazłem nawet żadnej wypowiedzi, komentarza Poroszenki na temat tej sprawy.
3. Owszem, Poroszenko zrobił sobie takie zdjęcie. Tutaj jest to szczegółowo opisane. Tak, nawet portal Kresy.pl podaje kontekst tej fotografii, a Tomasz Maciejczuk nie. Zostawiam inteligencji czytelników ocenę, czy to gloryfikowanie Bandery czy autoironiczna reakcja na własne przejęzyczenie.

Pominę nazywanie prezydenta sąsiedniego kraju spoconym frajerem. Po prostu zadziwia mnie, jak wielu przeinaczeń, naginania faktów i dezinformacji dopuszczają się ci, którym w relacjach z Ukrainą rzekomo "chodzi tylko o prawdę".

#maciejczuk #ukraina #rosja #ruskapropaganda
hermes06 - Średnio mam ochotę ponownie zajmować się tym człowiekiem, ale chyba tym ra...

źródło: comment_52mwVehSVnBg54OXEQFbW7G49Ttmbui0.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy jest jakieś państwo świata, gdzie w kompetencjach prezydenta jest nadawanie nazw ulicom stolicy?


@hermes06: Bez przesady. Wciąż robią to przedstawiciele tego samego państwa, na czele struktur którego stoi Poroszenko.
  • Odpowiedz
@Lurch: Przedstawiciele struktur państwa, na którego czele stoi Poroszenko zajmują się też np. zamiataniem ulic Kijowa. To znaczy, że Poroszenko chodzi z miotłą po Chreszczatyku? I odpowiada za to, jeśli gdzieś walają się śmieci?
Moim zdaniem w tak bolesnych i delikatnych sprawach jak relacje polsko-ukraińskie fundamentalne znaczenie ma precyzja wypowiedzi i odpowiedzialność za słowa. W tym przypadku to nie jest nawet brak precyzji, tylko ewidentna manipulacja.
  • Odpowiedz
1. Gdzie i kiedy prezydent Poroszenko złożył kwiaty pod pomnikiem UPA? Proszę o link, zdjęcie, oficjalny komunikat, bodaj wzmiankę w mediach. Szukałem w sieci po polsku, angielsku, ukraińsku, rosyjsku i nigdzie nie znalazłem takiej informacji. To jest głowa państwa, takie wydarzenie z pewnością byłoby odnotowane.


@hermes06: @Lurch: Na pewno odnotowałyby to Kresy.pl ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Lurch: Tomasz Maciejczuk najpierw fotografuje się z symbolami Prawego Sektora pisze Sława Ukrainie, a potem robi za wielkiego bojownika przeciw UPA.

Gdybym miał możliwość zadałbym Maciejczukowi pytania: co się stało że z wielkiego zwolennika Prawego Sektora, których nazywał braćmi, patriotami etc. oraz płakał że Poroszenko chce zlikwidować Prawy Sektor? Czemu nagle stał się bojownikiem, który już jednak nie kocha swoich "braci", a wszędzie widzi UPA i nazistów? ( ͡°
Aryo - @Lurch: Tomasz Maciejczuk najpierw fotografuje się z symbolami Prawego Sektora...

źródło: comment_8CgoEpKlZ2jushAyW2Vw0YGRoyGBq7uT.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Lurch: Owszem (chociaż to są chyba ludzie bardziej związani z Kliczką i jego wcześniejszą partią UDAR), ale jeszcze raz: tego Maciejczuk nie pisze. Ale ja nie bronię decyzji władz Kijowa, którą oceniam jednoznacznie negatywnie. Ja krytykuję naginanie faktów i tego dotyczy mój wpis. Nie można się oburzać na Ukraińców, że nie mówią prawdy i manipulują samemu robiąc tak samo.
  • Odpowiedz
a potem robi za wielkiego bojownika przeciw UPA.


@Aryo: Nie znam żadnego Polaka, który zrobiłby tak wiele w socsieciach dla wybielenia UPA i Bandery co Maciejczuk.
  • Odpowiedz
Czemu nagle stał się bojownikiem, który już jednak nie kocha swoich "braci", a wszędzie widzi UPA i nazistów? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Aryo: No właśnie :D Odpowiedź jest znana, tylko przykra dla Maciejczuka, czy jednak nic nie wiemy? Bo to cholernie ciekawe pytanie.
  • Odpowiedz
@Lurch: Faktycznie, nie zrozumiałem, że on mówi o Hrycaku w pierwszych słowach. Ale to nic nie zmienia, opinia Hrycaka jest imho bliższa prawdy. Np. te słynne 4 ustawy historyczne. Od parlamentu trafiły z zaskoczenia, a Poroszenko zwlekał z ich podpisaniem do ostatniego dnia.
  • Odpowiedz
Andrij Illenko mówi jeszcze w tym pogramie, że prawie wszyscy deputaci rady miejskiej z partii Poroszenki głosowali za zmianą nazwy ulicy.

Ale to nic nie zmienia, opinia Hrycaka jest imho bliższa prawdy.


@hermes06: Takie stwierdzenie nie ma żadnych podstaw. Ukraiński IPN należy do struktur ukraińskiego państwa i jest przez nie
  • Odpowiedz
Teraz już nie mam siły, jutro postaram się obejrzeć tę dyskusję.

Ale Poroszenko w końcu podpisał. Były prostesty, m.in. zachodnich historyków.


@Lurch: I pewnie dlatego tak długo zwlekał, żeby jakoś wybrnąć z tej sytuacji. Co jest właśnie argumentem na rzecz tego, że IPN robi swoje niekoniecznie biorąc pod uwagę stanowisko zajmowane przez głowę
  • Odpowiedz
@hermes06: Wszystko dzieje się za przyzwoleniem władz. Gdyby tego przyzwolenia nie było, nie byłoby przemytu na Zakarpaciu na taką skalę, ani Wiatrowicza na czele rządowej instytucji.

Co jest właśnie argumentem na rzecz tego, że IPN robi swoje niekoniecznie biorąc pod uwagę stanowisko zajmowane przez głowę państwa.


@hermes06: Ale prezydent w końcu podpisał mimo tych protestów, a wcześniej
  • Odpowiedz