Wpis z mikrobloga

Mireczki, pomocy (,)

Czy któryś z was miał styczność z telemetrią w Taranis i Frsky D4R-II? Bo ja rwę już sobie włosy z głowy..

Posiadam dwa quady, jeden z naze32 rev5, drugi z rev6 (oba posiadają D4R-II podłączony poprzez PPM). Ostatnio sprawiłem sobie Taranis wersja 9D, ponieważ trafił się w dobrej cenie a leży mi lepiej w ręce niż moje Turnigy 9XR. No i nie działa mi telemetria.. Taranis nie wykrywa żadnych nowych czujników i w zakładce telemetrii wyświetla "no data". Rssi też nie jestem w stanie skonfigurować i doprowadza mnie to już do obłędu.

Próbowałem wszystkiego co znalazłem w sieci. Połączenia D4R z Naze poprzez Softserial 1 i 2, Uatr, z inwersją i bez, konfigurację poprzez GUI jak i CLI. Obecnie jestem na najnowszym Betaflight, ale specjalnie wgrałem 2 różne wersje Cleanflight, najnowszy openTX na Taranisa i dalej to samo..

Jestem ograniczony umysłowo, czy coś mi umyka?

#drony #pytanie #modelarstwo #rc #budujedrona #elektronika
  • 4
  • Odpowiedz
@lnxadmin: Taranisa kupiłem z wersją softu chyba 2.1.5, w każdym razie zrobiłem update do 2.1.8.
Tak, oba odbiorniki są zbindowane z radiem. Dokładnie tak i za każdym razem skanowanie trwa długo i nic nie wykrywa, natomiast po długim naciśnięciu przycisku Page i przejsciu do menu telemetrii mam informację "No data"
  • Odpowiedz