Wpis z mikrobloga

Wykonanie budżetu MON w 2012 – szklanka do połowy pełna

Budżet MON, po raz kolejny, nie jest odpowiednio realizowany.

Nie moje, a bardzo polecam znalezisko, które informuje nas o wykonaniu budżetu MON. Pomimo rekordowo dużego budżetu - rekordowo dużo pieniędzy nie zostało wykorzystanych - 1,385 mld w porównaniu do 800 mln złotych w 2011 roku.

Ta wiedza jest bardzo istotna w zrozumieniu, że MON, na który przeznacza się ustawowo 1,95% PKB (o ile dobrze pamiętam jest to około 10% budżetu państwa) w rzeczywistości nie jest w stanie realizować tego budżetu, a pieniądze wracają do kasy państwa.

Tym gorzej, że w tym roku rząd planuje nowelizować budżet, a według samej Kancelarii Premiera, będzie to związane m.in. z obcięciem wydatków MONu. Ustawowy zapis o przeznaczaniu na obronę 1,95% PKB de facto nie jest realizowany o czym nie wszyscy wiedzą.

#militaria #wojsko #polska #polityka #budzet #wiadomosci #informacje #baron24 #mikroreklama #niemoje #niemojealewazne
BaronAlvon_PuciPusia - Wykonanie budżetu MON w 2012 – szklanka do połowy pełna



Bud...

źródło: comment_yHjPAU4j3ycBal6Zdzqma0I3GjzwPYPG.jpg

Pobierz
  • 10
@Baron_Al_von_PuciPusia: Sam dodawałeś ostatnio niusa że donkowi się odwidziało i będzie szukać oszczędności na obronie narodowej (mam nadzieję, że to tylko taka paplanina w jego stylu). A tutaj mamy wymarzony argument za tym dla vincentego - "ja wam daje kasę a nawet jej nie wykorzystujecie, oddawać to a następnym razem dostaniecie mniej!".
A tutaj mamy wymarzony argument za tym dla vincentego - "ja wam daje kasę a nawet jej nie wykorzystujecie, oddawać to a następnym razem dostaniecie mniej!".


@willard: Niewykorzystana kasa i tak wraca do vinca. ;)

Najpierw trzeba by zmienić ustawowy obowiązek przeznaczania 1,95% PKB na obronę. Później trzeba by złamać kolejną obietnicę związana z dużymi wydatkami na obronę w ciągu najbliższych lat. I o ile żołnierze nie wyjdą na ulice o
Niewykorzystana kasa i tak wraca do vinca. ;)


Najpierw trzeba by zmienić ustawowy obowiązek przeznaczania 1,95% PKB na obronę. Później trzeba by złamać kolejną obietnicę związana z dużymi wydatkami na obronę w ciągu najbliższych lat. I o ile żołnierze nie wyjdą na ulice o tyle to może być negatywnie odebrane przez społeczeństwo.


@Baron_Al_von_PuciPusia: Wiem, że mamy "zagwarantowane" 2% a niewykorzystana kasa wraca. Ale właśnie takie sytuacje jak ta mogą prowokować do
@willard: Żeby tego budżetu nie realizować w pełni skoro pieniądze wracają do budżetu centralnego, a naciski płynące gdzieś tam z kancelarii premiera. W końcu Siemoniak, jak i samo stanowiska ministra MON, to cywilna ręka rządu kontrolująca wojsko. odpowiedz


@Baron_Al_von_PuciPusia: Może tak być. Ale to już byłaby skrajna głupota decydentów i sprawa przeznaczona dla Trybunału Stanu de facto. Nasi rządzący powinni sobie zapamiętać taką maksymę: "Jeśli nie chcesz płacić na własną