Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki z #warszawa #piaseczno

Pisałem już wcześniej, że przeprowadzam się w okolice Warszawy ze względu na pracę (Wola Gołkowska). Szukałem jakieś miejscówki tak, żeby było blisko KM/SKM/Metro(dla drugiej połówki) - wybór dzięki radom paru Mirków padł na Piaseczno.

Mam teraz parę pytań.

1. Serio z takiego Piaseczna trzeba liczyć na dojazd do centrum Warszawy 1h 20min. ? Czy ja jakoś lipnie sprawdzam połączenia na jakdojade.pl ?
2. Jak do centrum Warszawy?
A. do Metro Wilanowska autobusem i dalej metro? (mowa o dojeździe do centrum po prostu)
B. czy lepiej KM8? (mowa o dojeździe do centrum po prostu)
3. Czy autobusy mają często opóźnienia związane ze szczytem porannym i popołudniowym? Pytam, bo nie wiem czy buspasy, wydzielona jezdnia czy co tam funkcjonuje.
4. Wszelakie inne porady chętnie przyjmę.

DZIĘKUJĘ
  • 19
  • Odpowiedz
@Sir_Well_Endowed: Koleżanka z pracy mieszka w Piasecznie i ciągle ma problemy z dojazdem. Problemy z pociągami, które mają często awarie i opóźnienia. A autobusy jadą strasznie długo, ciągle są tam korki. Ostatnio jechała ponad dwie godziny do Wawy.
  • Odpowiedz
@Sir_Well_Endowed: Ty będziesz miał fajny dojazd ale dziewczynie współczuję. Najlepiej jej będzie jechać pociągiem, a gdyby miała możliwość pracy zdalnej na wypadek jakiejś awarii to by było optymalne rozwiązanie.
  • Odpowiedz
@Sir_Well_Endowed: Skoro ona tu jeszcze nawet nie pracuje tylko ty sam będziesz to oczywiście, że wybierz Piaseczno. Cholera wie kiedy ona się sprowadzi, może to trochę czasu zająć. Myślałam, że już ma jakąś pracę w centrum. Tak to może coś w okolicy znajdzie.
  • Odpowiedz
@Sir_Well_Endowed: Ogólnie to linia 709 z Piaseczna jeździ praktycznie co 5-10 minut i pokonuje całą trasę w ok. 1h-2h (zależne od pory podróży). Jest jeszcze linia 710, ale to totalny odlot i nie polecam. Samochodem jechać to porażka totalna z rana ze względu na korki i brak miejscami buspasa. Kolej chyba też ma jakieś problemy. Jeśli Wawa, to dzielnice Ursus(nie wypowiem się, ale nie jest daleko), Ursynów(praktycznie stacje metra na
  • Odpowiedz