Wpis z mikrobloga

#bitcoin Próbuję zrozumieć zasadę działania #swapy na #bitmarket. Jakie ryzyko wiąże się z tego typu inwestycjami (pomijając standardowe, związane portfelami/giełdami online)? Czy istnieje tam "gwarancja zwrotu kapitału" - czy jest szansa, że nie odzyskam pożyczonych #btc?
  • 11
  • Odpowiedz
@BishKopt: Bitmarket to giełda na CYPRZE. Z zasady nie ufam tego typu firmom. Jeśli chcesz korzystać z giełdy BTC to tylko Polskie firmy np BITBAY.NET który działa legalnie w Polsce i zlokalizowany jest w Polsce. Do Bitmarket w razie problemów nie dodzwonisz się i nie otrzymasz maila z odpowiedzią nawet kilka dni. Na Bitbay odbierają nawet w nocy, czat działa za dnia natychmiast.
  • Odpowiedz
@BishKopt: Teoretycznie giełda powinna wymuszać zamknięcie pozycji z automatu po to aby zapewnić oddanie udzielonych pożyczek ich właścicielom, ale jest zawsze minimalna szansa, że to się nie uda w pełni.

Ogólnie SWAPy to inwestycja mniejszego ryzyka niż trading, ale nie jest pozbawiona go całkowicie. Ogólnie mam dużo więcej zaufania do Bitfinexa w tej kwestii niż do Bitmarket

trochę się rozpisałem jakiś czas temu w tej kwestii
http://www.wykop.pl/wpis/18011371/#comment-63613677
  • Odpowiedz
@BishKopt: swapy na bitmarkecie mają pełne poręczenie w postaci zabezpieczenia jakie każdy grający na dźwigni wpłaca. Dlatego nie ma ryzyka inwestycyjnego w tym przypadku.
  • Odpowiedz
Dzięki za odpowiedzi.
@nowayman - rozwiniesz?
@filip34 @McGravier No właśnie tego nie rozumiem - jak mniemam, "swapy" to pożyczanie innym na granie za nie swoje pieniądze z dźwignią... ale przecież poręczenie jest mniejsze niż kwota pożyczana (?)...
Gdzie mogę znaleźć jakiś przykład z liczbami opisujący sytuację takiego zamknięcia pozyji / czy moglibyście wytłumaczyć to jak najprościej? Dzięki!
  • Odpowiedz
@McGravier Hm... Czy dobrze widzę, że na Bitfinex oprocentowanie dla BTC to ~0,5 %? Meh...
Swoją drogą czy Bitfinex wymaga uwierzytelnień (dokumentów) do wpłat/wypłat?
  • Odpowiedz