Wpis z mikrobloga

#pytaniedoeksperta
Co myślicie na temat kursu funta - jest szansa, że w ciągu kilkunastu najbliższych tygodni pójdzie sporo poniżej 5zł, np. w okolice 4.50zł? Pytam w kontekście #emigracja do #uk . Zastanawiam się czy w perspektywie najbliższych kilkunastu miesięcy praca w UK nadal może się opłacać? Zastanawiam się jak nisko w ciągu powiedzmy najbliższych 12-18 miesięcy może spaść funt?
Może ktoś z Was widział gdzieś jakiś rzeczowy artykuł na ten temat i mógłby się tutaj podzielić? Nie bardzo wiem, co sądzić na ten temat. Wiem, że nikt nie powie jak będzie ale hmm... chciałbym chociaż +/- wiedzieć jakie mogą być tendencje.

W załączniku kurs z kilku ostatnich lat. Zastanawiam się do jakiego punktu może to dojść?
#januszeekonomii #ekonomia #kursywalut #brexit #funt #kursfunta #wincyjtagow
FantaZy - #pytaniedoeksperta 
Co myślicie na temat kursu funta - jest szansa, że w c...

źródło: comment_ZyOZzBQSQHMCScNhFtwHp9l7AzdLxNYF.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
@FantaZy: jak wyzej - nikt tego nie zaprognozuje

ale mysle, ze ten tydzien powinien pokazac kierunek
wazne sa poziomy ze szczytu nocnej paniki - na eurgbp to 0.83
ich trwale pokonanie (zamkniecie powyzej 0.84) na koniec tygodnia, raczej bedzie swiadczylo, ze funt idzie do parytetu z euro
(czyli w zlotowkach bedzie tyle samo warty co euro)

jako prawdziwy analitik dodam - ale moze tez zaczac sie wzmacniac ;)
  • Odpowiedz
@FantaZy: Pewnie, na rynku walutowym wszystko jest możliwe - np. że funt będzie po 8pln ale nie będzie się opłacać jeździć do UK. Może być też po 4pln i ludzie będą się tam pchali drzwiami i oknami.
  • Odpowiedz
@FantaZy: powiem ci ze masakra, niesamowite jak przez kurs mozna utopic, ja mialem wyplacic 10000 funtow 3 dni temu jak bylo 5.5, teraz #!$%@? sie robi 5.29, jest masakra...nie wiem czy wyplacac teraz, czy pozniej, bo bede mial wydatki wkrotce w pl
  • Odpowiedz
@neoster: btw. polecam Ci zainstalować sobie apkę Cinkciarza na androida, oni mają taki widżet do telefonu który Ci wyświetla aktualny kurs. To możesz cały czas ogarniać jaki kurs i jaka tendencja. :D Wiem, że w niczym nie pomaga ale może się trafić tak, że przez chwilę będzie kurs który Cię zadowala i to jest ten moment w którym trzeba działać szybko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale no...
  • Odpowiedz
@FantaZy: ja właśnie wyczytałem takie mądre coś, że walutomat jest najlepszy, bo oferujesz swój kurs i jak komuś pasuje to Ci je po nim wymienia (oferuje też to internetowykantor), omija się też rynek forex i wymiana zachodzi od klienta do klienta, przez co reaguje z opóźnieniem na rynek. Nie wiem, ustawię sobie 5.50 na 2000GBP i się zobaczy co będzie
  • Odpowiedz
@neoster: o nie wiedziałem, że jest taka opcja. Mówisz, że walutomat > cinkciarz ?
Ostatnio czytałem, ze ING podpisało jakąś umowę z Cinkciarzem na przesyłanie kasy z UK bez jakichś prowizji(nie czytałem detali).
  • Odpowiedz
@FantaZy: wiesz co, ja zrobiłem przelew kilka miesiecy temu środków z barclaysa na konto polskie w ing i barclays jedynie sciagnal oplate standartowa 25 funtow, uznalem to za lepsze niz targanie hajsu w samolocie. Nie wiem jak to cinkciarz liczy, dostalem maila ale sie nie wglebialem w temat
  • Odpowiedz
@neoster: ja w mbanku mam konto i tam bez prowizji wplacalem zlotowki, wymieniałem na funty i wyciagalem sobie w bankomacie w UK bez prowizji i chyba mozna tak w drugą stronę. Jedyna opłata to zdaje się za konto/kartę, jakieś 49zł za 1 rok. Także chyba warto się zainteresować jesli robi się takie wymiany kilka razy w roku.
  • Odpowiedz