Wpis z mikrobloga

Mirko-programiści, potrzebna mi Wasza pomoc w przedyskutowaniu designu języka funkcyjnego opartego o nową platformę Intuicio!

Powiedzcie mi, czy taki design jest zgodny z funkcyjnym paradygmatem?
Czy nie pominąłem czegoś ważnego, albo nie przekombinowałem z czymś?
Bardzo proszę o powiedzenie mi, gdzie #!$%@?łem - bazuję na informacjach znalezionych na temat różnych języków funkcyjnych, ale wciąż mogę mieć problem z rozumowaniem FP i docenię każde wytknięcie błędu wraz z poprawieniem mnie ()

https://gist.github.com/PsichiX/c57ef2be3c320c8e39d1d4aa63ed0a6c

#programowanie #pytaniedoeksperta #programowaniefunkcyjne #intuicio #jaeger
  • 13
@PsichiX: Nigdy nie rozumiem pchania do języków niepotrzebnych znaków specjalnych, jak te wszystkie instrukcje dodatkowo w nawiasach czy rakowe $ na początku zmiennych. Toż to idzie się zmęczyć od klikania shifta podczas pisania.
@PsichiX: z składni, lubię prosty fajny standard z javy, lubię też C#, taki JS też nie ma najgorszej składni, jednak sam język to już rak. Jakiś lua też nie najgorszy.

Nadmiar nawiasów i innych dziwnych znaków tylko przeszkadza, szczególnie w pisaniu, jak jak się przesadzi bardzo mocno to i w czytaniu, trzeba dobrze znać język by cokolwiek zrozumieć.
Jak niezbyt umiałem nawet programować, to czytanie takiej javy czy innych języków szło
@GotoFinal najlepsza skladnie ma c++ :) i nie mówię tego ironicznie. Ale ja jestem mlody i nie mam wielkich doswiadczen z innymi jezykami.

Swoja droga drogi op
@PsichiX mozesz mi powiedziec ile masz lat i jak dlugo parasz sie programowaniem?
Zastanawiam sie jak jest ze mna, bo nie mam dobrych puntkow odniesienia. Czasem wydaje mi sie, ze jestem lepszy niz wskazuje moje doswiadczenie (np. rozmawiając z kolegami z zespolu, ktorzy maja 3-4x
@KurczakZRozna: Każdy bardziej zaawansowany kod w cpp zaczyna wyglądać trochę nie ciekawie :D
Jak od wszystkiego masz biblioteczki to jest spoko, bo unikasz tego kodu, ale jak musisz coś napisać własnego to zaczyna się problem, np własną alokacje pamięci itd. Alokacja pamięci w cpp jest wolna, bardzo wolna. Taka java potrafi alokować masakryczne ilości obiektów - cpp sam z siebie nie, trzeba go tego nauczyć i niektóre kody nie są najładniejsze.
@GotoFinal ide? Masz duzo racji, zgadzam sie z wiekszoscia. Jedyne co chce sprostowac, to fakt, ze define pochodzi z c i jest rakiem. O wiele lepiej korzystac z constexpr. Nazwy przeważnie pochodzą z niemieckich gownokodow, ale piszac wlasne projekty od nowa nie trzeba z takich syfow korzystac. Poza tym nowe standardy jezyka pozwalają na bardzo wiele.
@GotoFinal nie chce sie klocic, kazdy lubi to co lubi, dla mnie cpp jest bardzo fajnym jezykiem z wieloma zagwozdkami i ciekawymi mechanizmami. Nie wykluczam, ze kiedyś dostane #!$%@? i podje robic gdzies cos innego, ale dopoki jeszcze ciagle poznaje nowe myki i mam pole do rozwoju, to bardzo mnie to cieszy i pozostaje przy tym :)