Wpis z mikrobloga

Z jakiej Mirki chmury korzystacie do synchronizacji z chmurą/kopii zapasowej swoich danych?

Od prawie dwóch lat korzystałem z Symform.com - ale wszystko co dobre kiedyś się kończy - to zamykają do końca lipca i szukam czegoś innego. Ogólnie co mi potrzebne to automatyczne synchronizowanie/backupowanie do chmury plików z podanych lokacji np. D:/dokumenty, D:/jakis/podfolder itp. Żebym po np. formacie pobrał mi te pliki do podanych/tych samych lokalizacji no i wiadomo, żeby przez przeglądarkę dało się np. pobrać jakiś plik.

Symform zapewniał nawet coś lepszego bo można było automatycznie synchronizować pliki pomiędzy 2 komputerami i to w różnych lokacjach! Synchronizacja typu:
PC1: D:/dokumenty
PC2: E:/pliki/dok
Nie wiem czy jest jakaś darmowa usługa która to zapewnia - obecnie nie jest mi już to potrzebne, wystarczy mi zwykła synchronizacja plików PC<->Chmura, ale Symform to robił (miałem za darmo 10GB).
No ale tyle pochwał, bo niestety już to zwijają.

W tamtym czasie zakładałem też konto na Jottacloud. Widzę, że jeszcze to żyje. Korzysta ktoś z tego?

Ogólnie co mi potrzebne:
- darmowe 10+GB (albo dożywotnie 30-50+GB za niewielką cenę)
- sensowne/bezpieczne
- żeby mi tego za 3 miesiące nie zamknęli (vide copy, jakieś younited które ktoś wrzucał w powiązanych o Jottacloud xD, czy Symform, i pewnie inne)

MEGA mam do innych plików, jakoś nie do końca chciałbym używać czegoś od Kimbla.

Coś wartego uwagi?

#informatyka #komputery #chmura #cloud #backup #cloudstorage #symform #jottacloud
Pobierz
źródło: comment_UTeJApELKOXqh6HSq6TfP3ltm6OGSp7B.jpg
  • 9
@blamedrop: dokładnie tak. ale pomimo nieprzydatności - zapamiętaj ze kazda chmura dziś jest jutro nie ma.
ostatecznie jak sam se postawisz "serwer" będziesz miał zawsze swoje, za free i nikt ci nie wyłaczy