Wpis z mikrobloga

Mireczki, przerobiłem sobie kurs how2html.pl liznąłem w nim podstawy HTML i CSS. Zrobiłem pierwszą stronkę(picrel) z drobną pomocą google.
Niestety stronka wygląda ok tylko w rozdzielczości mojego monitora ( ͡° ʖ̯ ͡°). Możecie polecić jakieś kursy w których zapoznam się z podstawami/dobrymi praktykami/sztuczkami, a może poprostu uczyć się Bootstrapa? #webdev
Z.....e - Mireczki, przerobiłem sobie kurs how2html.pl liznąłem w nim podstawy HTML i...

źródło: comment_sAGvKuJCpc0VAyTHLrdJZ3ufl9qW7HBh.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@ZjemCiNoge: Nie ucz się najpierw Bootstrapa jak nie masz podstaw RWD. Poczytaj wcześniej czym są gridy, break-pointy, media-queries, wartości typu vh/vw, flexbox. A jak zrozumiesz używaj np. Bootstrapowego grida do projektów.
  • Odpowiedz
@ZjemCiNoge: RWD, ucząc się (pisząc samemu) grid system i tak nie napiszesz nic lepszego niż Bootstrap, a dziwne problemy kompatybilności przeglądarek, marginesów, paddingów będziesz szukał na stackoverflow i trafisz na odpowiedzi cytujące kod z Bootstrapa, nie ma sensu od nowa koła wymyślać, skup się na używaniu dostępnych rozwiązań, które zaoszczędzają czas i zapewniają kompatybilność z przeglądarkami/systemami, o których nawet nie wiesz że istnieją ( ͡ ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
@ZjemCiNoge: Tak w ogóle to ten kurs HTMLa i CSS co podałeś to taki lichy bardzo.

Ogarniasz na tyle po angielsku żeby się uczyć w tym języku czy odpada jak na razie?
  • Odpowiedz
@macza: ale to nie chodzi , aby napisał własny framework ,ale żeby zrozumiał dlaczego jest tak a nie inaczej i jak cos działa. Potem efekty sa takie ,że nawet korzystając z bootstrap ludzie robia badziew.
Niech liźnie troche teorii a potem niech skorzysta z gotowego gridu
  • Odpowiedz
@ZjemCiNoge: Web Design with HTML, CSS, JavaScript and jQuery Set Osobiście nie czytałem, ale z tego co patrze to obecnie najlepszy wybór na start do solidnej nauki podstaw.

Inną opcją jest HTML5 FOR WEB DESIGNERS oraz CSS3 FOR WEB DESIGNERS. Praktycznie każda książka z A Book Apart jest wartościowa i warta przeczytania.

Tak to z innych wydawnictw w kolejności: O'Reilly, Apress, Wrox, Wiley, Smashing. Inne popularne to Packt, New Readers i Sitepoint ale ich książki są merytorycznie gorsze od tych
  • Odpowiedz