Wpis z mikrobloga

Jak niektórzy tak jak ja mieli WTF gdy kibice Chorwacji przy korzystnym dla nich wyniku rzucili w swoich zawodników racami, to już śpieszę z bardzo krótkim tłumaczeniem.

Jako, że oglądałem mecz z Chorwatem (btw spoko gość i nawet nie wyobrażacie sobie jak wiele nas łączy w kwestiach kulturowych i językowych - takie multikulti to ja rozumiem), powiedział mi, że u nich w kraju południe ma kosę z północą w wielu aspektach, jednym z nich jest ichniejszy związek piłki nożnej, któremu południe zarzuca faworyzowanie drużyn z północy kraju (kwestie finansowe i te sprawy). Przed meczem południe zapowiadało, że doprowadzi do zamieszek podczas meczu i jak wszyscy widzieli udało im się to w 86 minucie. Południe dąży do zniszczenia chorwackiego związku piłki nożnej, a jak zawsze tracą na tym wszyscy kibice. Kumpel się #!$%@?ł i powiedział, że nie rozumie tego, jak w 4 miliinowym kraju może dochodzić do takich konfliktów i że we wtorek zostaję kibicem polskiej reprezentacji.

( ͡° ʖ̯ ͡°)

#euro2016 #mecz
  • 8
  • Odpowiedz
@kucyk: Tu nie chodzi bezpośrednio o chorwacki związek piłki nożnej, a o Mamicia który trzyma całą piłkarską Chorwację w swoich rękach. Z tego co wiem, to nie Hajduk(Południe) rzucał tymi racami, a cześć kibiców Dynamo(Północ), którzy są przeciwko Mamiciowi, a to co zrobili, miało na celu nałożenie przez UEFA wysokiej kary finansowej na HNS.
  • Odpowiedz