Wpis z mikrobloga

Orientuje się ktoś czy taki laptop da radę przy produkcji muzyki?

http://allegro.pl/acer-vn7-791g-i7-4720hq-3-6ghz-8gb-1tb-gf960m-fhd-i6266233754.html

Szukam czegoś do 4k, ponadto ważne jest to abym mógł odpalać bardziej złożone projekty bez przycinek itp. Aktualnie pracuję na stacjonarce, i5 2500 oraz 8GB ramu i taki setup daje wystarczającą moc aby udzwignąć Abletona z wieloma zasobożernymi wtyczkami.

#produkcjamuzyki #tworzeniemuzyki #laptopy #pytanie
  • 15
  • Odpowiedz
@The_ZoltArR: Na ram specjalnie nie patrz, zawsze można dołożyć, ale 8 wystarczy, co do procka to nie wiem jakie wymagania mają takie programy, ale pewnie da rade, to całkiem dobry procesor
  • Odpowiedz
@The_ZoltArR: Resampling :) Ja przy i72600k+16gb zapychałem procesor grubszymi projektami bez problemu.

Vst działają w tle, więc warto ustawić wykorzystanie procesora na "Usługi działające w tle". Zawsze dawało mi to pare % na cpu.

@TypowyNerd: Napewno ssd się przyda do lepszego działania systemu i hosta. Poza tym szybszy import/export. Jak robiłem mixdown 30-40 tracków po 6 min to stemy odczytywałem z dysku, bo zabiło by to ram.
SDD ok, ale
  • Odpowiedz
@cysterna: A ja wyobrazam bo pracowalem z dzwiekiem na HDD za czasow Logic Pro 8 oraz 9.

SSD jedyne co zauwazalnie zmieni to czas ladowania sciezek podczas wczytywania projektu do RAMu, co niesie oczywiste korzysci (lepiej jak jest szybciej) ale nie kosztem RAMu.

Jesli moze miec duzo ramu i SSD to niech idzie w to ale jesli ma wybierac np 8GB RAM + SSD badz 16GB RAM + HDD to nie
  • Odpowiedz
@TypowyNerd: Ale zapewne nie bedzie TYLKO robił tam muzyki czy czegokolwiek, ale używał go do innych rzeczy. Nie wiem czemu sądzisz że ma zrezygnować z HDD, przecież najczęstszą opcją i wg. mnie najlepszą to HDD+SSD. RAM nie jest problemem tym bardziej w dzisiejszych czasach gdzie jest tego zalew. Dodatkowe 8GB to 120zl? Więc co to za problem. Jasne, że jeśli ma napięty budżet to lepiej te +120zl wydać np. na lepszy
  • Odpowiedz