Wpis z mikrobloga

Mircy, wiem, że #nocnazmiana i pewnie słabo będzie z odbiorem, ale co mi tam napiszę, gdyż mocno się zdenerwowałem...
W moim rodzinnym mieście w ten weekend mają się odbyć dni miasta. W niedzielę zamiast koncertu miał być transmitowany mecz Reprezentacji w ramach Euro 2016. Dzisiaj na FB miasta pojawiła się taka informacja:

Niestety ze względu na horrendalne ceny licencji na Euro 2016, które ustaliła Telewizja Polsat informujemy, że jesteśmy zmuszeni zrezygnować z transmisji na żywo meczu Polska – Irlandia Płn.! Cena licencji uzależniona jest od liczby mieszkańców miasta, w którym ma zostać zorganizowana strefa oraz od liczby miejsc udostępnionych dla kibiców. W przypadku Wielunia i strefy podczas Dni Wielunia – dla 5000 kibiców jest to kwota 498 150,00 zł brutto! Licencje na odtwarzanie meczów piłki nożnej Telewizja Polsat zakupiła od UEFA. W związku z tym tylko za zgodą Polsatu można organizować strefy kibica. Polsat niemal do ostatniej chwili zwlekał z poinformowaniem zainteresowanych tworzeniem stref kibica o wysokości licencji. Ostatecznie stacja podała zaporowe stawki, dodatkowo poinformowała o niemożności zakupu licencji na odtwarzanie tylko jednego lub wybranych meczów, nakazując organizatorowi wykupienie praw do transmisji wszystkich 51 meczów. Do ostatniej chwili negocjowaliśmy z Polsatem możliwość transmisji meczu Polska – Irlandia Płn. Niestety Telewizja Polsat nie zmieniła swojego stanowiska. Jesteśmy rozczarowani podejściem Polsatu. Jestem przekonana, że podobne odczucia mają mieszkańcy Wielunia, miłośnicy piłki nożnej. Hasło „Piłka nożna dla kibiców” chyba dawno nie było tak bardzo aktualne, jak dziś. Podobne problemy mają także inne miasta w Polsce. Ze stref rezygnują już niemal wszystkie samorządy, które początkowo planowały ich organizację. Takie sygnały napływają z Wrocławia, Krakowa, Poznania, Katowic, Trójmiasta, Koszalina oraz mniejszych miast jak Puławy, Zgierz czy Gniezno. Ostatecznie od godz. 18.00 komentarz na żywo do transmisji radiowej prowadził będzie dla wszystkich, którzy zdecydują się zostać w parku, Żelisław Żyżyński - dziennikarz sportowy, obecnie pracuje w redakcji sportowej nc+ i współpracuje z Eurosportem. Jest także gospodarzem programów studyjnych poświęconych Lidze Mistrzów, Lidze Europy – miał okazję prowadzić też studia wyjazdowe ze stadionów: m.in. z finału LE w Turynie w 2014 roku.


To jest jakaś masakra...
#euro2016
  • 4
@Copperhead: Ta kwota nie jest jakaś ogromna biorąc pod uwagę, że wyemitujesz w strefie wszystkie 51 meczów, ale że polsat nie chce się zgodzić na jeden mecz za normalne pieniądze, to jest jakiś żart!