Wpis z mikrobloga

kiedyś Dedal i Ikar próbowali zrobić skrzydła by człowiek mógł latać, ale wiadomo, nie wyszło i skończyło się na legendzie. a co gdyby tak zrobić skrzydła w 2016? mamy jakieś lekkie materiały, możemy zrobić coś a la lekką zbroje ze skrzydłami i silniczkiem, dzięki któremu lekko machając rękami wprowadzalibyśmy duże skrzydła w ruch i moglibyśmy nimi #!$%@?ć i na serio latać xD fajnie by było. pewnie gdyby sie tak dało to by już takie coś istniało.

albo pomyślcie co by było gdyby nagle w 2020 Apple #!$%@?ło z takimi iWings całkowicie odmieniając świat :3 #wynalazki #apple #przyszlosc #skrzydla
  • 10
Nie wiem czy to można tak liczyć ale: średnia rozpiętość skrzydeł Bielika zwyczajnego = 230cm jego średnia waga = 5kg
to z proporcji:
5kg - 230cm
80kg - x
x = 3680cm
Wychodzi na to że człowiek o wadze 80kg aby latać potrzebowałby skrzydeł o rozpiętości 36,8m.
@nnnty: Taki mały odkop. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Myślę, że byłoby to możliwe w przyszłości.
Potrzebny byłby do tego jednak lekki egzoszkielet, który wspomagałby pracę rąk przy machaniu tak wielkimi skrzydłami. Można by też się już w powietrzu wspomóc wingsuit. Dziś możemy szybować ma długie odległości, więc myślę, że jest kwestią lat kiedy będzie można latać ;) Może też można pomyśleć o jakichś gazach, które by regulowały