Wpis z mikrobloga

damn mirki, mam gigabyte r9 280x(windforce), w #wiedzmin3 ma on obecnie 80 stopni w stresie, jak myslicie, wymiana pasty pomoże i jakieś dokładne wyczyszczenie wentyla ? procesor w sumie ma też sporo bo 63 stopnie, pasty w sumie nie były wymieniane długo, kilka ładnych lat w zasadzie, dużo daje wymiana pasty w karcie graficzne, da się w ogóle chłodzenia z tych kart łatwo demontować ? obudowa dobrze wentylowana więc nie wiem o co chodzi
#komputery
  • 17
  • Odpowiedz
pasty w sumie nie były wymieniane długo, kilka ładnych lat w zasadzie


@Jurigag: Niby powinno się to robić raz do roku po ukończeniu gwarancji, więc nie zaszkodzi. Łatwość zdejmowania chłodzenia zależy już od konkretnego modelu karty, ale generalnie to nic trudnego. To, że obudowa dobrze wentylowana itd. to nie ma znaczenia jak masz zużytą pastę, ciepło nie ma jak uciekać.
Taki przykład ode mnie, mam 2 gtx 970 o różnicy wieku
  • Odpowiedz
@Jurigag: mam tą samą kartę. Niestety gunwo zrobisz kumplu (mam nadzieje, że się mylę).
R9 200 mają gigantyczny pobór mocy, i niestety co za tym idzie, produkują ciepło.

Ja ten problem mam zamiar rozwiązać poprzez zakup gtx1070.
  • Odpowiedz
@lerner: ale ja mam tą kartę z 1,5 roku(a to używka była z gwarancją jeszcze, łącznie ma ona już z 3 lata), jak ją kupiłem to miało około 70-73 stopni w stresie wiedźminie 3 rok temu
  • Odpowiedz
@lerner: 88 stopni, #!$%@? xD ja już kupiłem pastę i powietrze, wyczyszczę porządnie radiator, zmienię pastę i zawołam czy cokolwiek to da, rok temu to rzadko kiedy pojawiało się 75 stopni u mnie na karcie, po wymianie pasty obstawiam że te 10 stopni zejdzie
  • Odpowiedz
@Jurigag: a już nie pamiętam, musiałbym sprawdzić.
Ale jakąś dobrą, 50+ zł. Drugi raz mi się nie chce już z tym bawić, dlatego poczekam na gtx1070. Na razie i tak nie mam czasu na granie.
  • Odpowiedz
@lerner: to musiałeś coś #!$%@?ć pewnie, a buda dobrze wentylowana ? nigdy nie miałem na tej karcie tylu stopni, dopiero od kilku miesięcy tak xd
  • Odpowiedz
to musiałeś coś #!$%@?ć pewnie, a buda dobrze wentylowana ?


@Jurigag: od początku się tak grzała, stąd w ogóle pomysł wymiany pasty.

a buda dobrze wentylowana ?

no pewka, wszystko przewiewne i czyściutkie.
  • Odpowiedz
@lerner: no to nie wiem, u mnie od początku się tak nie grzała, max to było 70-73 stopnie, zresztą w testach karta ma po 65-67 ale one były w październiku xd zresztą zależy jaką wersje masz, bo były chyba z 2 czy 3 wersje tej karty z windforcem, ja chyba mam tą ostatnią
  • Odpowiedz
@lerner: zmieniłem pastę na gpu i cpu, w wiedźminie 3 teraz mam 75 stopni na gpu na 60% wentyla zamiast 80, i około 55 stopni na procku zamiast 60, a to jeszcze taka pasta którą trza wygrzać aby w 100% działała
  • Odpowiedz