Wpis z mikrobloga

@spluczka: @Pustulka: Tylko większy mętlik w głowie mi narobiliście XD Ogólnie to poszukuje lapka który bez nagrzewania się do 100stopni - jak mój obecny 7-8 letni acer travelmate 5742G - który pozwoli zagrać mi w stałych fpsach w League of Legends, CS:GO, Payday 2, oraz jakieś nowsze gry :)
  • Odpowiedz
@Bocislaw: ja polecam jakiegokolwiek ROGa z serii G751Jx z kilku powodów (które odróżniają go najbardziej od pozostałych laptopów, innych firm.. bo cała reszta jest praktycznie identyczna)

a) absolutny chłód. Ten ROGI w ogóle się nie grzeją. Z tego są właśnie znane. Powie Ci to każdy użytkownik ROGa, który przesiadł się nań z innej maszyny. Dwie godziny katowania CPU+GPU Prime i Furmark i udało mi się dobić do 67 stopni na GPU i ok 65 na CPU. Klawiatura pozostaje przyjemnie chłodna. Poza tym - nie ma szans, żebyś kiedykolwiek doświadczył temperaturowego throttlingu na CPU czy GPU (chyba że będziesz miał naprawdę dużego niefarta i pasta CI odparuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
b) absolutna cisza. Czegoś takiego nie doświadczysz ani na tym MSI ani na Predatorze. Laptopa W OGÓLE nie słychać. Niezależnie czy jest pod maksymalnym obciążeniem, czy idluje, czy go dopiero uruchomiłeś, czy korzystasz z niego cały czas. Dwa duże wentylatory, porządny układ heatpipe i przemyślana zabudowa połączona z niskim RPM wentylatorów powodują, że masz najlepsze z dwóch światów: wysoką wydajność i chłód, co wpływa oczywiście również na żywotność komponentów oraz wspomnianą wcześniej CISZĘ.
c) świetna klawiatura (zarówno na Acerze jak i tym ASUSie - obie są bardzo podobne). Masz tu klawiaturę ze średnim skokiem, klawisze stawiają opór i dają dobry feedback, więc świetnie się na niej pisze. Sama klawiatura jest nachyloną od ekranu w kierunku użytkownika. Nie ma szans, żeby bolały Cię nadgarstki, możesz obie dłonie spokojnie oprzeć o laptopa. Jeśli sporo czasu spędzasz przed komputerem w dłuższych, pojedyńczych sesjach, to z całą pewnością to docenisz.
MSI ma beznadziejną klawiaturę (ale magia "Steelseries" robi swoje, chociaż te klawiatury produkuje.. Clevo. Jak i cały kadłubek) z kiepskim feedbackiem i niskim skokiem. Jest po prostu bardzo "miękka", za to ma.. klawisze z błyskotkami, bo możesz sobie je podświetlać ledami w RGB kolorach. Wszak wiadomo że to dla użytkownika
  • Odpowiedz
@Bocislaw: to jest chyba ten sam laptop, tylko że wystawili ponownie 200 zł taniej :)

Dopytaj jeszcze o tę gwarancję, czy na pewno to gwarancja producenta ASUS, itp.. A gdy przyjdzie, to sprawdź np. crystaldisk info odczyt ze SMARTA na dyskach (ssd i hdd), zwłaszcza liczbę godzin pracy.
  • Odpowiedz
@Bocislaw: to bierz. w tej chwili opłaca się brać tylko outlet/refurb w dobrym stanie, z gwarancją producenta. mniej stracą na wartości po wejściu laptopów na 10x0M, itp.
  • Odpowiedz
@Bocislaw: no, nie dziwię się że poszedł, bo to była bardzo dobra oferta. Sam bym go wziął, gdybym miesiąc wcześniej nie kupił swojego :)
Może napisz do tego sprzedawcy (technopop) czy mogą ściągnąć identyczny egzemplarz, w tej samej cenie.
  • Odpowiedz
@Bocislaw: właśnie ten model (z 4720HQ, 970M) kupiłem u TAKANAZI na allegro, prawie 2 miesiące temu, za 4700zł (ale z roczną gwarancją producenta, 24 msc sprzedawcy i możliwością przedłużenia gwarancji ASUS do 3 lat za niecałe 400zł)

Tu masz od razu 24 miesiące gwarancji producenta.

Od tego czasu dokupiłem do niego 16 GB RAM i drugie SSD. Chociaż SSD dostępne w standardzie jest również bardzo dobre (biznesowy Sandisk X300s z 5 latami gwarancji i 80TBW, pod względem wydajności odpowiednik Samsung 840 Pro (90K/80K IOPS) bądź Plextor M6S, z tym że na kościach
  • Odpowiedz
@spluczka: To jest jakaś klątwa wykopkowa czy coś, co wkleję link to pare minut później laptop usunięty z aukcji(pewno sprzedany)... została wersja z 128GB SSD, 16GB DDR3 RAM i 970M, jedyny minus to klawiatura QWERTZ Bałkańska...
  • Odpowiedz