Wpis z mikrobloga

Hej mireczki, ostatnio bardzo ciekawi mnie nauka programowania i chciałbym poczytać głównie o Javie, albo PHP, może coś innego?. Któryś język jest łatwiejszy do zrozumienia? Co polecacie przeczytać na start? Jakieś porady na start mile widziane :)
#programowanie
  • 13
@Woyto: Jeśli zaczniesz od Javy, albo PHP, to nie nauczysz się prawdziwego programowania, a twój kod będzie nieoptymalny i bez zrozumienia jak działa. Tacy ludzie potem nie potrafią zrozumieć idei wskaźnika i adresu w pamięci i tworzą wielkie gafy.
Naucz się najpierw, jak działa komputer i język C, a potem idź w wysokopoziomowe obiektowe C++. Do tego polecam darmowy kurs "Thinking in C", a potem możesz przejść do książki tego samego
@Antyradek: Nah, kto wymyśla takie brednie jak ty. To nie zależy od tego od czego zaczniesz się uczyć... tylko od uczącej się osoby. A to jak działa komputer itd, nie jest ci potrzebne by zacząć programować, może ci się przydać potem, by szlifować swoje umiejętności.
A za to taki styl uczenia od dołu może zniechęcić masę ludzi, sam chciałem zaczynać od C/cpp, ale składania i brak sensownej standaryzacji szybko mnie zniechęcił,
@Woyto: A z tym ci już nie pomogę, jakoś zawsze uczyłem się sam, a potem tylko szukałem czy da się inaczej/lepiej.
Z książką może i by było szybciej czy coś, ale jakoś ja nigdy nie miałem cierpliwości a za dużo tam wody leją zawsze.
(oczywiście nie zniechęcam do czytania, każdy woli z czego innego się uczyć :D)