Wpis z mikrobloga

Mirki, jakie polecacie opony letnie? Jestem przed wyborem opon w rozmiarze 195/60 r15 i tyle tego, że głowa boli. Jazda głównie po mieście, główna wytyczna to dobra przyczepność na suchej i mokrej nawierzchni.

#motoryzacja
  • 16
  • Odpowiedz
@Schrebatsky: Bridgestone Turanza, a z tańszych to Hankook Ventus albo Kinergy ewentualnie Nokian Line. A jak stricte na deszcz to Uniroyal RainExpert. Na deszczu też super radzą sobie Michelin Energy Saver.
  • Odpowiedz
@Schrebatsky: posiadam od trzech lat, a w tym roku sporo znajomych zmieniło na takie i są bardzo zadowoleni ;) Ja się przy zakupie kierowałem przyczepnością na mokrej i oporami toczenia. Ta opona ma opory toczenia B i hamowanie A (w sumie zależnie od rozmiaru). Są bardzo ciche i dobrze się kleją.
  • Odpowiedz
@Schrebatsky: z letnich polecam Dunlop BlueResponse (dosyć tanie i rewelacyjne właściwości jezdne), a ogólnie bym kupił i zainwestował na twoim miejscu jeśli jeździsz większość po mieście lub trasy Michelin CrossClimate (to są letnie z homologacją zimową czyli takie całoroczne)
  • Odpowiedz
@fotograf_warszawiak: @m4rtinus: Dzięki za porady, zastanawiam się właśnie między tymi dunlopami (260 zł) a Michelinami CrossClimate (374 zł). Nie wiem czy nie przesada do Astry G wkładać opony premium typu Michelin ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale z tego co słyszałem obie opony super się sprawują
  • Odpowiedz