Wpis z mikrobloga

@Wypok_spoko: To zależy ile Ci tego czynnika ubywa :). Ogólnie dużo zależy od samego układu, w jednym samochodzie ubędzie 15% czynnika przez 10 lat, w drugim przez rok i w obydwu klima będzie w porządku :).
  • Odpowiedz
@mamFAJNYnick: @Glenroy: ano nie wiem Panie, kupiłem i nie działała klima od początku. Oddałem do serwisu, bo kupiłem grupona. I się tak zastanawiam czy czynnika ubyło czy coś w klimie padło. Facet, od którego kupowałem przyznał się szczerze, że od ponad dwóch lat nie wymieniał, ale nie pamiętam czy mówił, że działała.
  • Odpowiedz
@Wypok_spoko: Ja wymieniałem po 2 latach i weszło 25g czynnika, czyli tyle co nic ;). A zakup auta z padniętą klimą, to dramat, od razu mogę Ci to z całą stanowczością powiedzieć, bo znalezienie nieszczelności to najmniejszy problem, problem zaczyna się, jeżeli klima pyrkała bez odpowiedniego ciśnienia odczynnika i zatarł się kompresor, albo masz pęknięty skraplacz. Długo nie używana klimatyzacja to wylęgarnia grzybów, masę wilgoci i korozja samego układu, więc
  • Odpowiedz
@Glenroy: podobno w moim modelu jak jest za mało czynnika to pompka (kompresor) nawet się nie uruchamia. Pewnie grzyb jest, ale w pakiecie grupony jest odgrzybianie.
Zobaczymy co wyjdzie, jutro będzie wiadomo
  • Odpowiedz
@Wypok_spoko: W każdym tak jest, a kompresory się zacierają ;). Ogólnie kompresor nie załączy się, kiedy jest już na prawdę dramat z poziomem czynnika, to tak jak z silnikiem, możesz mieć poniżej minimum oleju na bagnecie a kontrolka ciśnienia się nie zaświeci, tylko, że silnikowi to nie służy i w momencie kiedy ta kontrolka już się zaświeci, z panewek nie bardzo jest co zbierać.

Miałem przygodę z klimatyzacją i na
  • Odpowiedz
@Wypok_spoko: Na swoim przykładzie mogę powiedzieć, że nie będzie chciał :). Albo będzie chciał nie zdając sobie sprawy w co się właśnie wpakował. Tylko napisz w ogłoszeniu, że klima po prostu nie działa, a nie że trzeba ją tylko nabić :P.
  • Odpowiedz