Wpis z mikrobloga

@fortheworld: stary, to jest filmy, który pamięta pierwsze podrywy w piaskownicy mojego dziadka, a trzymał w napięciu i porwał lepiej niż #!$%@? większość współczesnego gówna.
I nie mówię tego jako hipster zapalony alternatywista, bo nie lubię czarno białych filmów właściwie.
  • Odpowiedz
@fortheworld: strasznie przeceniony, przereklamowany film (co nie oznacza, że słaby).

nie rozumiem fenomenu i zachwytów, ale domniemam, że film zawdzięcza swoją ocenę pretensjonalnym amatorom filmweba, którzy dostają orgazmu na widok czerni, bieli jak i samej daty wydania.

nikt mi nie wmówi, że oglądało mu się to lepiej niż chociażby Mrocznego Rycerza xD, bo pewnie połowa z was przysypiała na co drugim monologu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mcfreak:

domniemam, że film zawdzięcza swoją ocenę pretensjonalnym amatorom filmweba, którzy dostają orgazmu na widok czerni, bieli jak i samej daty wydania

Filmweb to nie jedyny serwis, gdzie ten film osiąga wysokie noty. Rozumiem, że mógł ci się nie podobać, ale spłycanie jego sukcesu i popularności do daty wydania i tego, że jest czarno-biały to po prostu ignorancja.

nikt mi nie wmówi, że oglądało mu się to lepiej niż chociażby
  • Odpowiedz
@Bigby: to, że ludzkie życie jest bezcenne by nim szafować kosztem 1-2mld w budżecie na utrzymanie więzień, dzieciak przez zbieg okoliczności i przeinaczeń by został skazany na karę śmieci, ale ty nie widzisz żadnego związku? nie widzisz, bo nie pasuje do poglądów?
  • Odpowiedz
@Gom3z: Nie, chodzi mi o to że większość tekstó z tym związanych jest typu "dzieciak był nie winny, kara śmierci be"
Jeśli na nią zasłużył (był winny) to czemu nie? Natomiast jeśli nie zasłużył to kary śmierci być niepowinno. Proste?
Głównie to chyba chodziło o to że oni to robili po łebkach (nie chce nam się, mamy 2 dowody a my mamy ważniejsze rzeczy do roboty ) i tylko 1
  • Odpowiedz
@Bigby: przecież na pierwszy rzut oka wszystko układa się w jasną całość jak większość spraw, wchodzisz na miejsce zbrodni i widzisz ofiarę w kałuży krwi i sprawcę zakrwawionego z nożem w ręku, no przecież to oczywiste...
cały film pokazuje sobą jak nie wiele brakuje by stanąć po drugiej stronie, że nigdy nie można być 100% pewien, jest wiele sposobów interpretacji winy
z podobnej tematyki polecam gorąco życie za życie z
  • Odpowiedz