Wpis z mikrobloga

Zachciało mi się robić aktualizację #miui na moim #xiaomi #redmi2 do androida 5.1 ale od tego czasu bateria po prostu leci w oczach - przez noc przy włączonej transmisji danych spadła o 40% (). Czy da się wrócić do poprzedniej wersji ANDROID 4.4.4 MIUI 6.3.24?
  • 8
  • Odpowiedz
@mariusz5891: dalvik cache czyścisz:

1. odpalasz telefon w trybie recovery klikając zamiast tylko przycisku power przyciski power+volume up lub w aplikacje i otwórz w trybie recovery (taki przycisk w tych kropkach, tym menu)
2. w recovery klikasz Wipe a tam zaznaczasz advanced wipe i zaznacz tylko cache i dalvik cache, na koniec kliknij reboot to system
  • Odpowiedz
@LuckyI: Zrobiłem tak jak pisałeś i faktycznie trochę lepiej teraz bateria trzyma, ale za to gps często gubi i ogólnie mnie to zaczyna wszystko strasznie #!$%@?ć (). Podpowiesz jak wrócić do Andka 4.4? Czytam już po raz dziewiętnasty forum miui ale informacje tam są tak strasznie chaotyczne, że dla mnie niezbyt ogarniętego w tym systemie to porażka. Gdzieś przeczytałem, że aby wgrać starszą wersję, najpierw muszę wgrać
  • Odpowiedz
@mariusz5891: nie ma sensu wracać do 4.4, jeśli ktoś nie jest w tym ogarnięty to downgrade nie ma sensu bo może zaszkodzić. być może zapętlił Ci się jakiś proces? spróbuj na ostatniej piątkowej aktualizacji, lepiej narazie nie będzie
  • Odpowiedz